14 секретів: що найпродуктивніші люди роблять не так, як всі

14 secrets: what the most productive people do differently

Нещодавно журнал Forbes поділився результатами опитування, в якому дві сотні мільярдерів, олімпійських чемпіонів, видатних підприємців і кращих студентів ВНЗ США відповідали на одне питання: «Який ваш головний секрет продуктивності?». Виявилося, в організації роботи тих, хто по-справжньому може похвалитися високою ефективністю, є спільні риси, часом, досить несподівані.

Секрет №1. Вони планують щохвилини, а не погодинно.

Якщо пересічні працівники зазвичай орієнтуються на робочі проміжки, які оцінюються в півгодини-годину, то успішні люди рахують свій час на хвилини. Адже гроші можна втратити і знову заробити, але втрачений час не повернеш. Тому вони намагаються з користю провести кожну хвилину кожного дня.

Секрет №2. Вони концентруються на чомусь одному.

Вони пам’ятають про своє головне завдання і до двох годин працюють над ним щоранку. Бізнесмен Том Зіглар каже:

Інвестуйте першу половину свого дня в роботу над головною справою, яка допомагає вам будувати ваш бізнес

Секрет №3. Вони не використовують списки справ на день.

Згідно зі статистикою, лише 41% завдань зі списків справ на день виконуються, ну а будь-яка незроблена справа спричиняє стрес. Високо продуктивні люди, в свою чергу, заносять всі справи в календар і потім працюють і живуть за розкладом – планом на день, розбитому на 15-хвилинні блоки.

Секрет №4. Вони виділяють час для душі.

Голова Intel Енді Гроув сказав:

Завжди залишається щось ще, що треба зробити, що варто було б зробити, що ви можете зробити

Маючи на увазі, що всіх справ не зробити. Найуспішніші люди розуміють та приймають справжні цінності всвоєму житті, проводячи час з сім’єю, займаючись спортом, волонтерством.

Секрет №5. Вони використовують банальний блокнот.

Надпродуктивні люди звільняють свою свідомість від справ та думок, що рояться, записуючи в блокнот геть усе. Річард Бренсон не раз говорив, що він не зміг би створити Virgin без простого блокнота, який бере з собою всюди, куди б він не пішов.

Секрет №6. Вони працюють з електронною поштою тільки пару раз у день.

Найпродуктивніші люди не перевіряють пошту протягом дня і не відповідають при кожному сповіщенні про вхідне повідомлення. Замість цього вони забивають в розклад час на те, щоб швидко та ефективно розібратися з поштою. Деякі роблять це раз в день, інші – вранці, вдень та ввечері.

Секрет №7. Вони докладають всіх зусиль для уникнення зборів.

Збори починаються із запізненням, на них збираються не ті люди, які повинні на них бути, тема зборів відходить в бік від заданої, і тривають збори довго. Продуктивні люди кажуть: уникайте зборів при першій-ліпшій можливості, скликайте їх самі якомога рідше та, якщо вже ви очолюєте збори, намагайтеся зробити їх короткими.

Секрет №8. Вони відповідають «ні» практично завжди.

Продуктивні люди не бояться відмовляти

Мільярдер Уоррен Баффет одного разу сказав: «Різниця між успішною людиною та дуже успішною людиною в тому, що дуже успішні люди відповідають «ні» практично на всі запити». Як одного разу яскраво висловився підприємець Джеймс Альтушер:

Якщо це не «Звичайно, так, чорт забирай!», Тоді це «ні»

Секрет №9. Вони дотримуються правила 80/20.

Відоме правило каже: в більшості випадків 80% прибутку приходить від 20% робіт. Надпродуктивні люди знають, які їхні дії приводять до кращого результату, та зосереджуються на них, ігноруючи все інше. Фактично, вони 80% часу займаються 20% робіт, які можуть принести найбільшу користь.

Секрет №10. Вони делегують все, що можливо.

Надпродуктивні люди не задають питання «Як я можу це зробити?», Вони думають: «Як мені добитися того, щоб ця робота була виконана?» У питанні вирішення завдань вони виносять «я» за дужки якомога частіше. Крім того, вони не контролюють виконання всіх завдань, а вважають, що якщо щось зроблено непогано – це і є «не погано», тобто прийнятно.

Секрет №11. Вони виділяють окремі дні для ключових справ.

Дуже успішні люди часто роблять «тематичні дні», щоб зосередитися на головному. Наприклад, вони можуть виділити понеділки для зустрічей, вівторки – для вирішення адміністративних питань тощо.

Секрет №12. Вони беруться за справи тільки раз.

Як часто ви читали повідомлення, закривали його, але залишали у «вхідних» для того, щоб повернутися до нього пізніше? Найуспішніші люди намагаються братися за кожну справу тільки раз. Якщо справа займає менше 5-10 хвилин, що б це не було, вони розбираються з нею, раз і назавжди.

Секрет №13. Вранці вони не всі дотримуються цілком однакового розпорядку дня.

Багато з успішних людей вважають дуже важливим те, як вони проводять ранок. Більшість з них починають ранок зі склянки води, здорового сніданку та легкої розминки. Вони підживлюють свій розум медитацією або молитвою, читанням надихаючих текстів та веденням щоденника – це допомагає.

Секрет №14. Енергія – це все.

Для підвищення своєї продуктивності, ви можете тільки збільшити запас енергії – зробити в добі 25 годин неможливо. Будучи більш енергійним, людина має кращу увагу, зосередженість, у неї підвищується якість прийняття рішень. Найуспішніші люди, які розуміють це, не пропускають прийомів їжі, сон і роблять в роботі перерви. Вони не намагаються працювати більше і більше – як це робить багато хто з виконавців. Лідери дивляться на їжу – як на паливо, а на сон – як на спосіб відновитися.