Dragon Capital і AVentures Capital — міноритарні партнери Ciklum

Dragon Capital і AVentures Capital — міноритарні партнери Ciklum
Фото: Ciklum

Один з провідних аутсорсингових розробників ПЗ, компанія Ciklum з київським корінням, оголосила, що інвестиційні фонди Dragon Capital і AVentures Capital придбали міноритарні частки і стали партнерами компанії.

Dragon Capital уточнює, що в угоді взяли участь фонди Dragon Capital New Ukraine Fund L.P. і Dragon Capital Investments Limited, що входять в групу компаній Dragon Capital. Як пам’ятають наші читачі, фонд прямих інвестицій Dragon Capital New Ukraine Fund L.P. був заснований в листопаді 2015 року та займається фінансовою та управлінською підтримкою бізнесу в Україні. Dragon Capital при цьому входить в число найбільших інвестиційних компаній України.

В свою чергу AVentures Capital з Ciklum і її засновником Торбеном Майгаардом пов’язують давні партнерські відносини. Зокрема, Андрій Колодюк, керуючий партнер AVentures Capital, входить до складу правління Ciklum з моменту її створення. «Я знав компанію з самого початку і є директором ради директорів в Ciklum з 2015 року. Для AVentures було природним рішення інвестувати в цей раунд і ділитися своєю впевненістю і вірою в управління і майбутнє компанії», — зауважив український бізнесмен. Майгаард і Колодюк, а також їхні компанії, мають давню історію партнерства, спільної участі в проектах в області високих технологій та ІТ.

Нагадаємо, що компанія Ciklum була створена в Києві в 2002 році датським підприємцем Торбеном Майгаардом. Звернувши увагу на великий потенціал України в розробці ПЗ для світових ринків, Майгаард відкрив невеликий офіс з п’ятьма програмістами, який почав створювати програмне забезпечення для компаній з усього світу. Сьогодні компанія Ciklum налічує 3500 розробників по всьому світу, має центри розробки програмного забезпечення та філії в США, Європі та Азії, надаючи послуги аутсорсингової розробки для багатьох компаній зі списку Fortune 500. 3 січня 2019 року Торбен Майгаард помер, але за рік до того він встиг передати управління компанією колегам, і покинув пост генерального директора і директора з продажу та маркетингу Ciklum.

Майкл Бустрідж, нинішній генеральний директор Ciklum, привітав нових міноритарних партнерів і сказав: «Ми раді вітати Dragon Capital і AVentures Capital в числі наших акціонерів. Ці інвестиції будуть продовжувати сприяти швидкому зростанню Ciklum в наданні передових технологій клієнтам по всьому світу».

«Ми вважаємо, що глобальний тренд цифровий трансформації буде і надалі підтримувати зростаючий попит на ІТ-рішення та послуги, а компанія Ciklum має всі передумови і хороші шанси скористатися цими ринковими можливостями. Ciklum був заснований в 2002 році, входить до п’ятірки найбільших ІТ-компаній в Україні, має значну експертизу і доступ до ІТ-професіоналів. Ми з ентузіазмом дивимося на можливість підтримати одну з провідних компаній в сегменті з чудовим менеджментом і акціонерами», — сказав Андрій Носок, керуючий директор, співголова з прямих інвестицій в Dragon Capital.