Де не соромно публікуватися вченому: українські видання в інфографіці

Де не соромно публікуватися вченому: українські видання в інфографіці

«Дім інновацій» з’ясував, які видання з України входять до наукових баз Web of Science і Scopus та чому публікація там – це престижно.

Стаття в науковому журналі – одна з обов’язкових вимог для захисту кандидатської чи докторської дисертації. Однак в українських реаліях наявність публікацій не завжди свідчить про високий рівень ученого.

Як розповіла членкиня Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій Нана Войтенко, вимоги до наукових видань у нас вкрай низькі. Публікації погано рецензуються і часто не мають наукової цінності. Цим користуються недобросовісні вчені, які на підставі сумнівних статей захищають потім дисертації.

Це не означає, що в Україні зовсім немає престижних журналів. Із понад 2 000 наукових видань, зареєстрованих у нашій країні, 98 входять до визнаних світовою спільнотою наукометричних баз даних Scopus і Web of Science.

Web of Science відома ретельними перевірками наукових статей, які здійснюють перед внесенням дослідження до бази. На початок 2018 р. до неї входить 8 300 журналів зі 150 дисциплін, серед яких і 64 українських видання.

Scopus же позиціонується як найбільша у світі база даних з можливостями відстежування наукової цитованості публікацій. На січень 2018 р. містить понад 50 млн реферативних записів у 27 базових тематичних розділах, які розбито на 335 підрозділів. У межах бази проіндексовано 18 000 назв наукових видань.

Щоб опублікувати свою статтю або дослідження у всесвітньо визнаному журналі, не обов’язково звертатися до зарубіжних видань

Не всі журнали, на які варто рівнятися колегам по ринку, розташовано у столиці: частина видається у Львові, Дніпрі, Запоріжжі, Сумах, Полтаві, Одесі та навіть Мелітополі.

Оприлюднити свої дослідження у таких журналах можуть не лише «технарі», а й «гуманітарії». Поряд з математичними й фізичними у переліку є українські геологічні видання, журнали із психології та педагогіки.

«Дім інновацій» зібрав їх в одній інфографіці (зберегти PDF із високою роздільною здатністю):

Де не соромно публікуватися вченому: українські видання в інфографіці