Калорії проти Альцгеймера: як зберегти мозок, змінивши раціон

Калорії проти Альцгеймера: як зберегти мозок, змінивши раціон

Обмеження у харчуванні допомагає знизити ризик появи нейродегенеративних захворювань.

Група вчених з Лос-Анджелеса опублікувала статтю в журналі Cell Metabolism, де стверджує, що зменшення кількості калорій в раціоні на 15% протягом двох років допомагає людині значно знизити ризик виникнення багатьох вікових захворювань.

Тобто якщо ви зменшили «дозу» калорій на 15% і протрималися на такому урізаному пайку два роки, то шансів на те, що в похилому віці у вас розвинуться хвороби Альцгеймера чи Паркінсона, стає менше. У другому етапі багаторічного дослідження CALERIE (Comprehensive Assessment of Long-Term Effects of Reducing Intake of Energy – «Усебічне оцінювання довгострокових ефектів зниженого споживання енергії») взяли участь 53 людини – здорові чоловіки й жінки віком від 21 до 50 років без ознак ожиріння.

Допитливі науковці перед початком дослідження ретельно розрахували зменшення калорій індивідуально для кожного «піддослідного». При цьому вони використовували один з найбільш точних методів – мас-спектрометрію («зважування» молекул у пробі).

У результаті люди, що два роки брали участь в експерименті, в середньому втратили по 8 кг, хоча схуднення було лише приємним побічним ефектом, а не метою.

Така зміна раціону може спричинити анемію, збої в менструальному циклі та інші порушення, але у «піддослідних» усе виявилося в нормі. Ба більше, експеримент не тільки поліпшив настрій та самопочуття учасників.

Вчені дійшли висновку, що уповільнення метаболізму, зумовлене зниженням калорійності раціону, призводить і до зменшення вироблення вільних радикалів, які можуть пошкоджувати ліпіди, білки та ДНК. Відповідно, меншає і ризик розвитку безлічі хронічних захворювань – наприклад, атеросклерозу, ревматоїдного артриту й інших вікових недуг.

Результати дослідження поки можна назвати проміжними, все-таки два роки в масштабі цілого людського життя – це зовсім небагато.