Київ і Львів — у топі рейтингу Smart Location of the Future

Київ і Львів — у топі рейтингу Smart Location of the Future

Українські міста увійшли в рейтинг Smart Location of the Future: аналітична служба прямих іноземних інвестицій fDI Intelligence вважає їх одними із кращих для інвестицій із погляду аналізу «витрати-ефективність». Інноваційні столиці світу пропустили вперед Львів і Київ, тому що тут іноземним інвесторам доводиться менше вкладати, отримуючи більший прибуток.

Свіжий рейтинг fDI Smart Locations of the Future 2019/20, представлений службою fDI Intelligence, підрозділом Financial Times, офіційно підтвердив, що відкрити офіс у Києві чи Львові для іноземного інвестора — вигідна справа. Два українських міста увійшли до списку із 115 локацій у світі, які аналітики вважають привабливими для інвестицій і розвитку інноваційних бізнесів за різними критеріями.Київ і Львів — у топі рейтингу Smart Location of the Future

За оцінкою «витрати-ефективність» вкладень Львів і Київ посіли 8 і 5 місце серед усіх міст у світі, відповідно. Наші два міста, крім яких у топ увійшли декілька міст Східної Європи і столиця В’єтнаму, відрізняються привабливими тарифами на оренду висококласних офісних і виробничих приміщень, низькою вартістю проживання в хороших готелях у центральних районах, хорошим рівнем корпоративних податків і податків взагалі, цікавими показниками вартості відкриття бізнесу, реєстрації власності й підключення до електроживлення, а також доступною кваліфікованою робочою силою.

Служба fDI Intelligence спеціалізується на прямих іноземних інвестиціях (ПІІ) і щорічно презентує свій рейтинг, який допомагає провідним світовим компаніям в інвестиційній та зовнішньоекономічної діяльності. ПІІ є головним економічним чинником глобалізації, з яким для міжнародних бізнесів відкриваються нові ринки і з’являються нові клієнти, підвищується ефективність виробництва і збуту.

І незважаючи на те, що рейтинг загалом очолили такі міста, як Сінгапур, Лондон і Дублін, українським мегаполісам теж є що запропонувати інвестору. Роком раніше в рейтингу Global Cities of the Future міста Східної Європи зовсім не домінували серед найпривабливіших населених пунктів серед малих, середніх і великих міст, а також агломерацій. Водночас Київ у 2016–2017 роках посів друге місце в рейтингу найбільш цікавих місць із погляду «витрати-ефективність», а в Global Cities of the Future 2014/15 столиця України займала 20 місце в загальному рейтингу серед міст у країнах, що розвиваються.

Київ і Львів — у топі рейтингу Smart Location of the Future

Варто зазначити, що останніми роками відкриття в Україні промислових підприємств, у тому числі з іноземними інвестиціями, перестало бути новиною (хоча варто було б звертати на такі сигнали увагу). Волонтери навіть зібрали на карті країни всі підприємства, що були відкриті за останні чотири роки (з 2015 року), і масштаб цього процесу викликає повагу.

Раніше «Дім інновацій» розповідав, що Україна піднялася в Глобальному рейтингу інновацій.