КНУ проти Ейнштейна – 2: другий «раунд» резонансної справи

1
1203
КНУ против Эйнштейна – 2: второй «раунд» резонансного дела

Печерський районний суд Києва продовжив розгляд резонансної для України справи. Минулого року декан факультету КНУ імені Тараса Шевченка Юрій Тесля подав до суду на старшого наукового співробітника Інституту математики Національної академії наук України Ірину Єгорченко за висловлювання про те, що він «псевдонауковець».

На засідання 19 січня прийшли не тільки Тесля і Єгорченко з адвокатами й представник Верховної Ради, а й українські вчені – як слухачі. У невеликому залі суду зібралося кілька десятків людей: ті, що прийшли раніше, – сиділи, хто підтягнувся пізніше – стояв біля дверей, а хтось – і зовсім посеред залу.

Під час засідання сторона позивача відмовилася від своїх позовних вимог, висунутих до українського парламенту. Раніше відповідачем у цій справі декан притягнув і Верховну Раду, яка в разі його перемоги повинна буде розмістити спростування на своєму сайті та сторінці на YouTube. А саме – опублікувати рішення суду протягом десяти робочих днів з моменту набрання ним чинності. Однак, незважаючи на це, сам позов проти Ірини Єгорченко Тесля так і не відкликав.

Як письмові докази на свій захист Юрій Тесля надав суду власні публікації та книгу про свою теорію несилової взаємодії. Хоча відповідач уже надав суду копії сторінок з неї як доказ псевдонауковості зазначеної теорії.

На думку адвоката Ірини Єгорченко Леоніда Бєлкіна, Юрій Тесля сам собі копає яму такими «доказами». За словами юриста, якщо навіть неприємна інформація достовірна, то її не можна спростувати в суді й моральну компенсацію виплачувати не потрібно. Він також додав, що й сам намагався перевірити гучну теорію на практиці, але безуспішно, адже розрахунки не сходяться.

Сторона відповідача в цей день отримала кілька «відмов». Наприклад, суд відмовився сьогодні залучити до справи адміністрацію КНУ, а також не став вислуховувати свідків-учених, кваліфікація яких, на думку Теслі, «викликає сумніви».

Показово, що відповідач долучив до справи колонку редакторки «Дому інновацій» Вікторії Власенко, яка побувала на круглому столі, де Тесля розповідав про свою теорію.

Суд зробив перерву в розгляді справи до березня, щоб вивчити всі надані сторонами матеріали.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Отправить ответ

1 Comment on "КНУ проти Ейнштейна – 2: другий «раунд» резонансної справи"

avatar
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Ye_Gayev
Member
Ye_Gayev

“працював 30 років і здійснив десятки тисяч експериментів, які моделювалися на комп’ютерах”,
” експерименти проводилися на дуже старих машинах, а на нових він не пробував”
— чушь собачая от п.Тесли!
Эксперименты от типа машины зависеть не имеют права!
Согласно его книжке, он проверял свои рассуждения о физике экспериментами … по частоте встречи тех или иных букв в текстах!!!
Замечательный способ решения физико-химических и всех вообще проблем!