Мільйон абонентів і кінець халяви: перші підсумки 4G в Україні

Миллион абонентов и конец дармовщины: первые итоги 4G в Украине Мільйон абонентів і кінець халяви: перші підсумки 4G в Україні

Даровий 4G-інтернет приніс lifecell 400 000 абонентів. А «Київстар» приготував любителям «безкоштовного сиру» неприємний сюрприз.

За минулий тиждень мобільним зв’язком четвертого покоління (4G, LTE) в Україні скористався мільйон абонентів. Такі дані «Дому інновацій» надали оператори Vodafone і lifecell. 30 березня вони запустили 4G на частотах 2600 МГц в обласних центрах. Йдеться про покриття окремих ділянок – торговельних центрів, площ.

На 6 квітня в мережі Vodafone було 600 000 абонентів 4G, а в мережі lifecell – 400 000. «Якщо чесно, ми самі не очікували такої активності», – зізналося «Дому інновацій» джерело в lifecell.

За тиждень абоненти lifecell використали 110 000 ГБ 4G-трафіку, що еквівалентно 10 млн хвилин перегляду відео онлайн. У деяких місцях кількість спожитого трафіку зросла більш ніж удвічі. Найактивнішими виявилися мешканці Києва, Львова, Харкова, Дніпра, Одеси.

А от Vodafone похвалився, що споживання інтернету в зоні дії 4G збільшилося на 40%.

4G-тарифи

У прес-службі lifecell повідомили, що для зручності абонентів у перший тиждень 4G-трафік не тарифікували. Ця акція закінчується 6 квітня. Надалі вартість трафіку залежатиме від кількості переданих даних, незалежно від технології. «Абоненти зможуть самостійно обирати, якою технологією користуватися, в налаштуваннях свого телефона», – уточнили в прес-службі lifecell.

Vodafone спочатку тарифікував 4G-трафік, як і будь-який інший. «Діє принцип – ви платите за мобільний інтернет, неважливо, 4G, 3G або 2G. Зі збільшенням обсягів використовуваного трафіку будемо пропонувати нові тарифні опції, які враховуватимуть нові звички користувача», – уточнила прес-секретарка Vodafone Вікторія Павловська.

«Київстар» свою 4G-мережу поки не запустив, оскільки ще закінчує підготовку. Президент компанії Петро Чернишов на своїй сторінці в соцмережі Facebook пообіцяв, що для абонентів його компанії нове покоління зв’язку стане доступним з 10 квітня.

Раніше Петро Чернишов розповідав «Дому інновацій», що спочатку «Київстар» відкриє всім абонентам тестовий доступ до 4G. І, напевно, спершу не братиме грошей за трафік.

Кінець безліміту

Хоча «Київстар» ще не запустив 4G, але вже почав готуватися до напливу любителів халяви. Оператор заявив, що з 11 квітня змінить умови надання послуг інтернет-доступу в безлімітних тарифних планах. Зокрема, за одну добу абонент зможе завантажити не більше 6 ГБ трафіку на швидкості 3G/4G. Надалі швидкість буде зменшено до 1,8 Мбіт/с, чого недостатньо для повноцінного користування інтернетом.

«Статистика показує, що 0,5% абонентів регулярно використовує аномально великі обсяги мобільного інтернету – більше 100 000 МБ щомісяця. Ці абоненти перевантажують мережу оператора і значно сповільнюють швидкість інтернету для інших 99,5% абонентів», – йдеться в повідомленні компанії. Відповідно, запровадження обмежень оператор списує на захист абонентів від дискримінації та забезпечення рівноправного доступу до послуг.

Як уточнюють у «Київстарі», більшість абонентів не відчує змін. Адже 6 000 МБ трафіку вистачить на сім годин перегляду відео або на 82 години прослуховування музики в добрій якості.

У lifecell повних безлімітів не було, тому йому не довелося зіткнутися з проблемою надмірного споживання трафіку. Vodafone запровадив денне обмеження у 3 Гб одночасно із запуском своїх умовно безлімітних тарифів.

Поки що покриття 4G далеко не ідеальне. Оператори чесно попередили, що спочатку покриють лише найбільш багатолюдні місця – площі, торговельні центри, парки. Процес заміни старих SIM-карт на карти з підтримкою 4G триває, і біля центрів обслуговування досі шикуються черги.

За прогнозами операторів, у липні цього року вони зможуть запустити 4G на частотах 1800 МГц, які дають змогу розширити 4G-покриття порівняно з наявним.

[/vc_column][/vc_row]