Навички та вміння – сенс навчання

Skills and abilities – purpose of education

У сучасному мінливому світі людині треба вчитися все життя, і не виключено, що кілька разів кардинально змінювати професію. Такого висновку дійшли учасники тематичної конференції Business, Innovations, Education – 2018, організованої «Домом інновацій» 3 лютого в Києві.

Навички та вміння – сенс навчання

Кілька сотень власників малого та середнього бізнесу, а також людей, котрі тільки-но збираються відкрити свої компанії, зібралися 3 лютого в столичному МВЦ, щоб дізнатися основні тенденції бізнес-освіти.

У своєму вітальному слові директор «Дому інновацій» Олександр Кульвановський зазначив, що конференція не тільки спосіб отримати корисну інформацію, а й нетворкінг. Він закликав усіх учасників спілкуватися, знайомитися, обмінюватися контактами.

Протягом дня найкращі фахівці ділилися своїми знаннями і вміннями. Наприклад, Тарас Панченко, доцент факультету комп’ютерних наук і кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка, президент експертної групи Hackathon, розповів, яким чином хакатони стимулюють бізнес і освіту.

Олег Катюхін, фахівець із нейротехнологій у бізнесі, нейромаркетингу і менеджменту, пояснив, як за допомогою нейротехнологій краще продати той або інший товар чи послугу.

Усім, хто цікавиться трендами інтернет-маркетингу, а це переважна частина аудиторії, була корисна доповідь Антона Воронюка, директора з розвитку бізнесу WebPromo.

З огляду на ситуацію, в якій зараз перебуває Україна, особливо актуальним була доповідь Дмитра Шестакова, керівного партнера Innovations Development Platform, компанія якого займається впровадженням інновацій в оборонному секторі.

Навички та вміння – сенс навчання

Михайло Городецький

Михайло Городецький, стратег і практик побудови відділів продажів, дав практичні рекомендації щодо формування стратегії продажу в компанії.

Досвідом організації системи збуту також поділився Дмитро Тетервак, засновник проекту TDSales.

Ті, хто хоче продавати свої продукти на Amazon, багато корисної інформації отримали з доповіді Ігоря Герасимова, засновника AmzHub.

Особливими знаннями поділився з учасниками конференції гість із Польщі Samuel P. N. Cook, засновник James Cook Media. Його компанія допомагає бізнесменам зі Східної Європи виходити на західний ринок за допомогою унікальної піар-технології Storytelling.

Навички та вміння – сенс навчання

Samuel P. N. Cook

Вельми досвідчений спікер – викладач, бізнес-консультант, кандидат наук, доцент, маркетолог, декан Kiev Business School – Михайло Крикунов розповів учасникам конференції, що жоден бізнес не застраховано від помилок. Їх припускаються всі. І помилки стають приводом для навчання. З них треба робити своєчасні й правильні висновки.

Віктор Комаренко, співзасновник освітньої платформи і R&D-лабораторії Beehiveor, у своїй доповіді «Навчання та інновації крізь призму нейронаук» також підняв тему помилок. Виявляється, людський мозок навчається і розвивається, коли робить помилки та намагається їх усунути і проаналізувати.

Навички та вміння – сенс навчання

Михайло Крикунов

Про «цифрові сліди» й про те, як їх захистити, розповів Денис Цапко, директор IT-компанії Innovation Development HUB.

Які саме знання будуть потрібні 2018 р. і де ці знання можна здобути? На ці питання відповіли учасники панельної дискусії «Освіта для бізнесу: необхідність чи модний тренд?».

Зокрема, Михайло Крикунов наголосив, що одна з найважливіших навичок – це навичка вчитися. Співзасновник School of ME, доктор філософії та бізнес-консультант Артем Корнецький додав, що змінюється і сама роль викладача: зараз йому доводиться зводити споживача освітньої послуги з бізнесом. Тому студенти, яким він викладає, в рамках навчання стають консультантами підприємств і тренуються в реальних умовах.

Будь-якому фахівцеві, навіть якщо він працює у вузькій сфері, дуже важливо застосовувати навички із суміжних сфер. Наприклад, маркетинг у HR, PR в HR. Це підвищує ефективність і допомагає прискорити процеси. Таку думку висловила співзасновниця Вищої школи комунікацій Евеліна Хмелевська.

Навички та вміння – сенс навчання

Ігор Янковський

Для керівників великих підприємств оптимальною формою навчання може виявитися обмін інформацією зі співробітниками, відповідальними за певні напрямки. Про це говорив меценат, бізнесмен, засновник «Дому інновацій» Ігор Янковський. При цьому важливо вникати в суть проблем, про які говорять працівники, розбиратися, чому щось працює, а щось ні. І це теж форма навчання.

Навички та вміння – сенс навчання

Віктор Комаренко

Партнерка венчурного фонду Borsch Ventures, координаторка Національної ради з розвитку інновацій при Кабінеті Міністрів України Алла Олійник поділилася своїм набором інструментів, необхідних для зростання і саморозвитку. І на перше місце вона поставила знання англійської мови. За її словами, це дає змогу читати іноземну пресу й отримувати повнішу картину світу.

Модератор заходу, маркетолог, стратег, консультант і викладач Антон Волнянський підсумував: сенс навчання в тому, щоб ставати краще і застосовувати знання в бізнесі. Навчання заради навчання – це давно не цікаво.

Із цим погодився і співвласник журналу «Бізнес», співінвестор проекту «Український бізнес-хаб» Володимир Чеповий. За його словами, навіть бізнес шукає нові смисли. Тому в світі набирає популярності тенденція impact investment – інвестицій у проекти, які не дають особливого прибутку, але допомагають змінити світ на краще. «Це справді світовий тренд», – підтверджує Ігор Янковський. За його словами, такі проекти дають лише 3-4% прибутку. А світовий ринок impact investment оцінюється в $5–7 трлн на рік.

З усіма матеріалами конференції докладніше можна ознайомитися на сайті і фейсбук-сторінці «Дому інновацій».

Samuel P. N. Cook from Innovation House

Тетервак Дмитро from Innovation House

Воронюк Антон from Innovation House

Городецький Михайло from Innovation House

Комаренко Віктор from Innovation House

Панченко Тарас from Innovation House

Цапко Денис from Innovation House

Шестаков Дмитро from Innovation House

Крикунов Михайло from Innovation House