Новий етап для Senstone: що український пристрій робить у Китаї

Новий етап для Senstone: що український пристрій робить у Китаї

Український стартап Senstone готується до масового виробництва свого девайса в Китаї, а також до нових інвестицій.

Рік тому український стартап Senstone здійснив прорив на спільнокоштовій платформі Kickstarter. Він почав збирати кошти на створення «модного» пристрою, що буде обробляти голос і одразу переводити його в текст. Тоді команда мала робочий прототип і великі плани – допрацювати пристрій, додати нові кольори, розпочати масове виробництво. Проект розраховував зібрати $50 000, та менш ніж за місяць дістав $300 000. Було розпочато підготовку до виробництва, проте запити від покупців надходили й далі, тому стартап вирішив продовжити попередній продаж девайса на платформі Indiegogo. Таким чином, сьогодні Senstone вдалося здобути сумарно понад $400 000 від більш ніж 3 500 осіб.

За крок до виробництва

Нині СЕО і засновник стартапу Назар Федорчук перебуває в Китаї. Там завершується тестування продукту перед масовим виробництвом, яке планують розпочати у червні-липні цього року. Готовність до виробництва наразі становить 70%. Як додає Назар Федорчук, пристрій виготовлятимуть у місті Шеньчжень, на заводі, що спеціалізується на «розумних» годинниках та інших девайсах.

На старті кампанії із залучення коштів Senstone планував випускати пристрій у чотирьох кольорах. Крім основного чорного зі сріблястим родієво-латунним обрамленням, мали бути варіанти облямівки із жовтої латуні, сірого та чорного анодованого алюмінію.

Новий етап для Senstone: що український пристрій робить у Китаї

Але зрештою виявилося, що користувачам найбільше сподобалися лише два варіанти, а фаворитом став суцільний чорний. «Ми прагнемо спростити продукт і зробити його універсальним», – пояснює Назар Федорчук.

Наступна партія у 4 000 штук буде приблизно за тиждень. Маркетинг-менеджерка Senstone Дара Бурко пояснює, що це один з найважливіших етапів для команди, адже можна буде отримати фідбек стосовно реального користування девайсом для подальшого вдосконалення дизайну.

Також команда працює над тим, щоби пристрій умикався і починав запис після подвійного дотику. Зараз його активує маленька кнопка на корпусі. За один раз можна записати повідомлення тривалістю до 1 хв. Найточнішим запис буде, якщо відстань до мікрофона не перевищуватиме 20 см. Перетворення голосу на текст займає кілька секунд. Як розказує Дара Бурко, сьогодні інженери працюють над зменшенням цього часу.

Технології для України та Китаю

Загалом Senstone позиціонує себе як новий спосіб створення нотаток. Технологія розшифровки поки небездоганна, але її постійно допрацьовують. Нині стартап використовує програмне забезпечення компанії Nuance на умовах ліцензування. Це хмарна система розпізнавання голосу. «У них непогана якість, але ми кастомізуємо це рішення під свої потреби», – розповідає Назар Федорчук.

Тим часом команда проекту патентує сам пристрій, який очищує звук, працює без дротів і має внутрішню пам’ять, тобто може зберігати матеріал офлайн.

Найкраще Senstone розпізнає англійську. Серед робочих мов девайса є також українська. Дара Бурко продемонструвала роботу пристрою 17 травня на зустрічі спільноти бізнес-ангелів UAngel

На цьому етапі Senstone також розпізнає німецьку, японську, датську та китайську (мандарин).

У майбутньому розробники хочуть додати ще кілька мов. Як розказує Назар Федорчук, пристрої могли б мати неабиякий успіх на ринку Азії. Адже друкувати ієрогліфами досить складно, тому користувачі часто користуються голосовим набором. А наявні системи розпізнавання ієрогліфів далеко не ідеальні. Але така розробка дуже складна, тому про вихід на китайський ринок поки не йдеться. 

Початок масового виробництва не єдина новина від Senstone. Стартап також збирає інвестиції в рамках посівного раунду (seedround) на двох локаціях – в Україні та Польщі. Він уже отримав попередні зобов’язання на 60% від необхідної суми. Детальніше про ці інвестиції команда проекту зможе розповісти, коли угоду буде закрито.