Чому гинуть чорноморські дельфіни – погляд експерта

Масова загибель китоподібних у Чорному морі цього року, можливо, спричинена невідомою інфекцією.

Мертві дельфіни на морському березі – явище не екстраординарне, в тому числі і для Чорного моря. Але саме цього року в Чорному морі спостерігається підвищена смертність дельфінів. Стосується це не лише української частини, а також акваторії Грузії, РФ та Румунії.

Щодо причин висловлюються різні припущення, в тому числі і військова діяльність в морі. «Дім інновацій» поспілкувався із цього приводу з провідним науковим співробітником Інституту зоології ім. І.І Шмальгаузена НАН України Павлом Гольдіним, який є секретарем науково-консультативної ради з питань охорони морських ссавців при Мінприроди України, а також координує проект з первинної оцінки угруповань китоподібних в північно-західній частині Чорного моря.

За словами Павла Гольдіна, найбільш імовірно, цього року підвищена смертність китоподібних пов’язана з інфекцією. Але її природа поки що не з’ясована. Щоб встановити масштаби та причину смертності китоподібних, науковці закликають громадян повідомляти про всі знахідки мертвих тварин.