Скільки заробляють лікарі?

Сколько зарабатывают врачи? Скільки заробляють лікарі? How much doctors earn?

Лікар-спеціаліст у Нідерландах у середньому отримує близько 700 грн кожну годину доби.

Портал Medic Footprints 2016 р. навів цікаву статистику, що відповідає на питання, скільки в середньому заробляють за рік спеціалісти в галузі медицини. Лікарі загальної практики в більшості країн отримують трохи менше, тож показники річних зарплат лікарів-спеціалістів більше вражають. Суми зазначено в доларах США.

Середньорічна зарплата (спеціалісти):
Нідерланди$253 000
Австралія$247 000
США$230 000
Бельгія$188 000
Канада$161 000
Великобританія$150 000
Франція$149 000
Ірландія$143 000
Швейцарія$130 000
Данія$91 000

Отже, перше місце в рейтингу країн з найбільш високооплачуваними лікарями посідає Королівство Нідерландів, де спеціаліст отримує в середньому $253 000. Якщо перерахувати суму в гривні та розділити на кількість діб і годин на рік, вийде, що на рахунок лікаря у Нідерландах «крапає» близько 700 грн щогодини, навіть у той час, коли він спить. Вартість проживання в країні досить висока, робота лікаря – важлива і шанована, але в будь-якому разі сума видається дещо фантастичною.

Не дуже відрізняються від колег з Нідерландів лікарі з Австралії та США. Далі в списку країн, де медики отримують найбільший дохід, йдуть розвинені держави Європи та Канада.

У кожному разі, очевидно, що платня лікарів-спеціалістів у всіх цих країнах набагато перевищує зарплати лікарів у нас. При цьому варто наголосити, що в перелічених країнах діють різні моделі охорони здоров’я – від «умовно безкоштовної» у Великобританії та Канаді до горезвісної системи США, де переважають страхові засади обслуговування пацієнтів і кілька медичних процедур можуть довести рядового громадянина до банкрутства.

Зараз Україна стоїть на роздоріжжі. Запущена медична реформа може розтягнутися надовго, а якщо ретроспективно оцінити інші перетворення в нашій країні та у світі, усвідомлюєш, що реформування системи охорони здоров’я може піти зовсім не за наміченим сценарієм. До розуміння, які зарплати можуть бути у лікарів в Україні, ще далеко. Тому доречне питання: яка зарплата, на вашу думку, може бути справедливою для лікаря-спеціаліста в Україні – людини, що присвячує своє життя ретельному вивченню однієї спеціальності та порятунку життя людей?