Україна піднялася в Глобальному рейтингу інновацій. Інфографіка

Україна піднялася в Глобальному рейтингу інновацій. Інфографіка

«Дім інновацій» зібрав досягнення нашої країни в інфографіці.

З минулого року Україна просунулася на сім позицій у Глобальному рейтингу інновацій (Global Innovation Index) і тепер випереджає Туреччину, Румунію, Чилі, В’єтнам, Російську Федерацію та ще 78 країн світу.

Так, якщо 2017 р. Україна посідала в рейтингу інновацій 50 місце (для порівняння: Росія — 45), то зараз у нашої країни 43 місце, а та сама Росія опустилася на 46-те.

Рейтинг охоплює 126 країн, у яких проживає 90,8% населення планети й котрі створюють 96,3% глобального ВВП. Загалом у ньому 80 індикаторів, які враховують вихідні умови (input range, інноваційні ресурси) — політичну обстановку, легкість ведення бізнесу, рівень освіти й людський капітал, наявність інфраструктури для створення інновацій, інвестиційний клімат, а також той результат, який країна має на виході (output range, інноваційні результати) — кількість патентів, наукових публікацій, торговельних марок і ноу-хау, появу нових бізнесів, створення мобільних додатків і навіть кількість правок у інтернет-енциклопедії Wikipedia.

За вихідними показниками Україна перебуває на 75 місці у світі. Наше найслабше місце — державні інституції. Порівняно з минулим роком, стало складніше розпочати бізнес — за цим показником ми спустилися з 18 на 45 місце. Також є проблеми з інфраструктурою для створення інновацій — інформаційно-комунікаційні технології слабко інтегровані в суспільство (95 місце). Ми споживаємо забагато електроенергії в розрахунку на одиницю ВВП (113 місце), це негативно впливає на загальну здатність навколишнього середовища витримувати вплив людини.

Але із такими досить слабкими інноваційними ресурсами Україна спромоглася досягти гарні результати на виході, посівши 35 місце в output range. Ми — перші у світі за кількістю патентів на корисні моделі, п’яті — за кількістю зареєстрованих торговельних марок, сьомі — за промисловими зразками. Це показники на одиницю ВВП. Кількість не означає якість, та все ж вона забезпечила країні п’яте місце рейтингу за ефективністю інновацій.

Які ще досягнення України відзначили міжнародні експерти — в інфографіці «Дому інновацій».

Україна піднялася в Глобальному рейтингу інновацій. Інфографіка

Global Innovation Index випускають щороку. Над його складанням працюють Корнелльський університет (США), Школа бізнесу INSEAD (Франція) і Всесвітня організація інтелектуальної власності.