4G в Україні з’явиться з дня на день

4G в Украине появится со дня на день 4G в Україні з’явиться з дня на день
Фото: Photo: Depositphotos

Український державний центр радіочастот (УДЦР) з 30 березня готовий видавати мобільним операторам перші дозвільні документи на експлуатацію базових станцій зв’язку четвертого покоління (4G). Про це «Дому інновацій» повідомили у прес-службі УДЦР.

Виконавчий директор УДЦР Вадим Гулько зазначив, що днями Генеральний штаб Збройних сил України погодив операторам документи на використання радіочастотного ресурсу. Це дало змогу фахівцям держпідприємства завершити роботи з надання дозволів.

«Довгоочікуваний 4G в діапазоні 2600 МГц нарешті стане доступним. Тому це приємна новина і для користувачів послуг, які одними з перших отримають переваги сучасної технології – надійний і швидкісний інтернет», – прокоментував Вадим Гулько.

Він також повідомив, що після отримання операторами відповідних ліцензій стане реальністю впровадження 4G в діапазоні 1800 МГц.

«4G – перспектива не одного дня. Технологія буде впроваджуватися, як і 3G, поступово. Однак фахівці УДЦР, як і раніше, сприятимуть процесу розгортання мережі максимально ефективно», – запевнив Вадим Гулько.

Генеральний директор оператора Vodafone Ольга Устінова розповіла журналістам, що компанія розраховує 29 березня до кінця дня отримати рахунки від УДЦР, оплатити їх і до понеділка запустити 4G. Мережа з’явиться у 28 містах, але в багатьох із них це буде 1-2 базові станції – у торговельних центрах, на площах. «Тобто повноцінним покриттям ми це не вважаємо», – пояснила топ-менеджерка. Про ширше покриття можна буде говорити після запуску 4G на частотах 1800 МГц.

Мережу в стандарті 2600 МГц розгортатимуть в обласних центрах, де третина абонентів готова до 4G – тобто має смартфони й активно їх використовує.