Київські фармацевти отримали понад 500 тис. євро на розвиток інновацій

Kyiv city pharmacists received more than 500 thous. EUR for the development of innovations

Компанія «Фармак» виграла два гранти від програми «Горизонт 2020». Їхня загальна сума перевищує 500 тис. євро. Ці кошти підуть на поїздки працівників до закордонних колег, повідомляє веб-сайт підприємства.

Програму з підтримки фундаментальних досліджень «Горизонт 2020» Європейська комісія започаткувала в 2014 році, на що до 2020 року виділила 80 млрд євро. Ці кошти йдуть на фінансування проектів трьох напрямів: передова наука, лідерство в промисловості та суспільні виклики. Заявки на гранти можуть подавати консорціуми, до складу яких входять наукові заклади та промислові підприємства.

«Фармак» створила консорціум VAHVISTUS спільно з Інститутом органічної хімії Академії наук України, кафедрою хімії Університету Гельсінкі (Фінляндія), Інститутом полімерів, композитів та біоматеріалів Pozzuoli (Неаполь, Італія). Його партнерами також стали Національний інститут досліджень Амазонії (INPA, Бразилія), Університет Ibn-Tofail (Кенітра, Марокко) та Університет Флориди (Гейнсвілл, США).

VAHVISTUS подав грантову заявку на тему «Інтегрована розробка «розумних» наноструктур для адаптативної доставки до клітин-мішеней» (напрямок «передова наука»). За словами фармацевтів, ця наробка повинна допомогти лікувати невиліковні тропічні хвороби та надати інструменти для розробки нанопрепаратів.

Грантова заявка пройшла відбір та отримала фінансування від програми «Горизонт 2020» в розмірі 990 тис. євро. Частка компанії «Фармак» у цьому гранті склала понад 200 тис. євро.

«Фармак» також долучилася до консорціуму ORBIS. До його складу, окрім київської компанії, увійшли Університет Познані (Польща), Університет Варшави (Польща), Університет Нью-Джерсі (США), Університет Дубліну (Ірландія), кафедра фармації Університету Гельсінкі (Фінляндія). Промисловими партнерами консорціуму стали чеська фармацевтична компанія Zentiva та ірландська Applaid Process Consulting.

ORBIS подав грантову заявку на тему «Процес фармацевтичної розробки та вирішення проблем з розчинністю та біодоступністю АФІ» (напрямок «передова наука»). На її реалізацію «Горизонт 2020» виділив 2 268 тис. євро. Частка «Фармак» склала понад 300 тис. євро.

Отримані кошти компанія планує спрямувати на поїздки своїх працівників до інших учасників консорціумів. Як повідомляє веб-сайт «Фармак», «для обміну науковою думкою та наробками щодо теми гранту».

«Участь «Фармак» у таких консорціумах – це можливість розвитку та обміну науковою думкою без кордонів та міжсекторальних перепон шляхом міжнародних стажувань; сприяння розвитку впровадження інновацій – втілення креативних ідей в інноваційні продукти, послуги та процеси, а також можливість підготуватися до поточних та майбутніх викликів у галузі охорони здоров’я. Також планується видати низку наукових статей щодо наукових досліджень та наробок по тематиках грантових програм», – цитує веб-сайт компанії технічного директора «Фармак» Андрія Гоя.