Міносвіти будує Музей науки

Ministry of Education is building Science Museum

Як планує відомство, установа розташується за адресою вул. Антоновича, 180 – це біля торгівельного центру Ocean Plaza та станції метро Либідська. Перший в Україні Музей науки повинен з’явитися в Києві восени 2018 року.

Зараз тут розміщується Український інститут технічної експертизи та інформації (УкрІНТЕІ) та Державна науково-технічна бібліотека. Проект реалізує компанія «Альдо», яка 27 липня підписала договір із Фондом держмайна. Інвестор зобов’язався відремонтувати та реконструювати приміщення й створити унікальний освітній простір, частиною якого й стане Музей науки. Площа простору складає 5000 кв.м, вартість проекту – 150 млн. грн, а завершитися він повинен через рік.

«Цей проект має стати показовим прикладом державно-приватного партнерства. У результаті його реалізації мільйони українських дітей зможуть не лише дізнатися багато цікавого про навколишній світ, а й отримати перший практичний досвід наукової роботи. Вони матимуть змогу займатися у секціях, проводити досліди, експерименти, а у старшому віці – презентувати власні наукові розробки та втілювати їх у життя», – цитує сайт МОН заступника міністра Романа Гребу.

Як обіцяє Міносвіти, освітній простір буде багатофункціональним і матиме кілька десятків різних зон. Це – експозиції (хімія, фізика, космос, підводний світ, роботи та ін.), майданчики для майстер-класів та відеодемонстрацій, науковий театр, зона невагомості, лабіринт, відкрита бібліотека тощо. Музей стане майданчиком наукової освіти, на базі якого побудують безперервну освітню вертикаль – від дитячого здивування, викликаного першим науковим досвідом, до першого наукового відкриття та інтелектуального стартапу.

Щоб реалізувати цю ідею, комплекс поділять на такі простори:

  • Експлораторіум – освітні майданчики з інтерактивними експонатами, що пояснюють дію законів природи (дошкільний вік, молодша школа).
  • Дитячі наукові студії (молодша та базова школи).
  • Наукові секції (базова та старша школи).
  • Відкриті лабораторії – для дослідницько-експериментальної роботи з природничих, точних, інженерних, суспільних та гуманітарних дисциплін (старша школа).
  • Науковий коворкінг та науковий інкубатор – для доведення наукових ідей до впровадження (старша школа, студенти, молоді науковці).
  • Тренінговий центр для педагогів.
  • Профорієнтаційний та діагностичний центр для дітей та підлітків.

Базою для нового освітнього простору стане учнівська науково-дослідницька лабораторія та інші напрацювання в цій сфері Малої академії наук. Вона також стане упорядником Музею, а фахівці академії братимуть безпосередню участь у його створенні. До цього процесу долучать й польських експертів, які свого часу робили Центр науки «Копернік» у Варшаві.