НБУ переніс захисні елементи гривні в мобільний додаток

NBU transferred the protective elements of UAH to mobile app

Національний банк України розробив мобільний додаток «Українська гривня», в якому зібрав всю інформацію про захисні елементи банкнот номіналом 100 та 500 грн. До цього інформація про зовнішній вигляд і елементи захисту банкнот розміщувалася виключно на сайті НБУ, а також поширювалася в друкованому вигляді у відділеннях банків, пошти, структурах держорганів.

За допомогою програми можна детально вивчити більше 20 елементів, які захищають банкноти від підробки. Кожен елемент клікабельний: його можна розглянути зблизька, наче в лупу, зімітувати попадання на нього ультрафіолету та сонячних променів. У додатку відтворено кінематичний ефект, елементи, які можна помацати.

Перевірити справжність банкнот за допомогою додатка поки не можна. Але, за словами директора Департаменту інформаційних технологій НБУ Володимира Нагорнюка, такий функціонал може бути реалізований в майбутньому. «Ми працюємо в цьому напрямку і вивчаємо таку можливість», – повідомив він.

Розробка програми повністю велася фахівцями НБУ – Департаментом інформаційних технологій у співпраці з Департаментом грошового обігу.

Завантажити мобільний додаток в App Store або Google Play можна безкоштовно.