Переможцями конкурсу MBioS Challenge стали 6 стартапів

Победителями конкурса MBioS Challenge стали 6 стартапов Переможцями конкурсу MBioS Challenge стали 6 стартапів 6 startups became winners of MBioS Challenge

Журі першого в Україні конкурсу біомедичних стартапів MBioS Challenge, організованого платформою «Дім інновацій», засновником якої є бізнесмен і меценат Ігор Янковський, і компанією Borsch Ventures, оголосило переможців.

Із 97 проектів, які взяли участь у конкурсі, 12 вийшло до фіналу: по п’ять стартапів на стадії ідеї та прототипу, а також два стартапи з робочою моделлю і грошовим потоком. Кожен з них здобув можливість виступити на сцені найбільшої в Україні технологічної конференції iForum 25 квітня. На заході були присутні венчурні інвестори, бізнесмени, журналісти, представники акселераторів.

Кожен проект мав три хвилини, щоб розповісти про себе і сподобатися журі. Переможця обирали за результатами публічних пітчингів.

Серед стартапів на рівні ідеї найкращими стали мобільний ультразвуковий хірургічний інструмент MUSIC-Med, який розробили науковці із Черкас, і проект біонічного протеза руки Esper Bionics із Києва.

На стадії прототипу найліпшими стали проект абсорбційної вуглецевої пов’язки для лікування ран і опіків, сервіс Helsi.me, що допомагає пацієнтам записатися до лікаря, і Latrax, який пропонує лікувати епілепсію електростимуляцією блукаючого нерва.

Проекти на рівні ідеї та прототипу боролися за можливість пройти акселерацію від компанії Borsch Ventures, тобто отримати знання з фінансів, маркетингу та інших необхідних для стартапу напрямків.

Призом для проекту-переможця на стадії комерціалізації стане поїздка в один зі світових R&D-центрів, де створюють медичні інновації. І цей приз дістався стартапу QROK MEDICAL, який розробив систему навігації для лікарень. Система дає змогу стежити за місцем розташування пацієнта, контролювати його температуру, активність. Її вже використовують в одеській клініці Into-Sana.

Також засновник «Дому інновацій», бізнесмен і меценат Ігор Янковський запропонував свій власний приз – поїздку на одну з найбільших у Європі медико-технологічних конференцій Life Sciences Baltics, яка відбудеться 26–27 вересня 2018 р. у Вільнюсі.

Усі переможці MBioS Challenge зможуть презентувати свої проекти британським інвесторам під час прямого включення в рамках щорічної конференції Української медичної асоціації Великобританії 12 травня.