Школярі створять 10 «розумних» пристроїв

Школярі створять 10 «розумних» пристроїв

27 квітня у Києві відбувся півфінал національних змагань для школярів з моделювання «розумних» пристроїв STEAM-House. Фіналістами конкурсу стали десять учнів з Києва, Харкова, Сум, Дніпра, Горішніх Плавнів, Южноукраїнська, Закарпатської та Київської областей.

«Дім інновацій» виступив інформаційним партнером цього заходу. А одна з редакторок, Вікторія Власенко, увійшла до складу журі конкурсу.

Школярі створять 10 «розумних» пристроївШколярі створять 10 «розумних» пристроївШколярі створять 10 «розумних» пристроїв

Учасники змагань подали близько 100 оригінальних проектів корисних «розумних» пристроїв. У фінал вийшли десять найцікавіших:

  • автоматична валіза із Bluetooth;
  • «інтелектуальний» протез;
  • система стеження за сонцем;
  • «розумний» кран;
  • система добування води з повітря з автополиванням дерев;
  • система для компенсації вад зору;
  • «розумний» клас;
  • «розумне» місто;
  • «розумний» холодильник;
  • «розумний» замок.

Фіналісти вже отримали від організатора змагань – компанії «IT-Інтегратор» електроніку та комплектувальні для виготовлення пристроїв. Тепер вони мають до 17 травня створити свої моделі для презентації їх у фіналі конкурсу. Переможців визначить журі, до складу якого увійшли представники партнерів та медіаспонсорів конкурсу. Після цього «IT-Інтегратор» надасть переможцям консультації щодо створення дослідних промислових зразків пристроїв.

Школярі створять 10 «розумних» пристроїв

«Сучасна шкільна освіта має швидко адаптуватися до потреб економіки та надавати учням такі знання і навички, які в майбутньому допоможуть їм стати конкурентоспроможними фахівцями. „IT-Інтегратор“ як соціально відповідальна компанія вирішила посприяти цьому процесу. Тому ми й вирішили провести конкурс STEAM-House. Його результати дадуть змогу показати, що наші школи можуть ефективно використовувати технології в освіті з молодших класів. А наші школярі можуть створювати гідні й оригінальні технологічні пристрої і тим самим готувати себе до освоєння професій майбутнього», – коментує віце-президент компанії «IT-Інтегратор» Надія Омельченко.

Змагання STEAM-House організували компанія «IT-Інтегратор» та Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки за участі видавничого дому «Освіта». Підтримати конкурс також погодилися Cisco Networking Academy, Cisco DevNet, дивізіон IT-дистрибуції MTI, ERC (ТМ Airblock) і Asbis (TM Prestigio). Медіа-партнерами заходу виступають телевізійна програма «Доброго ранку, Країно!» (телеканал «UA:Перший»), газета «Сегодня», онлайн-видання Liga.net, «Дім інновацій» і K.Fund Media, Facebook-спільноти «Типовий Київ» і «STEAM кіт», портал «Діти в місті», «Видавничий дім «Освіта», PR assistant agency, STEM-центр «Сократ».

У рамках змагань учні мають модернізувати будь-який готовий «розумний» пристрій або розробити власний. «Розумні» пристрої – це запрограмовані на виконання однієї чи кількох функцій електронні автоматизовані пристрої з елементами штучного інтелекту, що можуть бути частиною «розумного» будинку, господарства, виробництва.

Школярі створять 10 «розумних» пристроїв

Змагання відбуваються у двох вікових категоріях: 12–14 років (молодша) і 15–17 років (старша). У кожній групі журі визначить найкращі проекти і нагородить їхніх авторів. Нагородження переможців конкурсу STEAM-House відбудеться 17–18 травня.

Переможці отримають такі призи: окуляри віртуальної реальності Lenovo IdeaPad, екшн-камеру ThiEYE, інтерактивну дошку MolyBoard, компактний 3D-принтер XYZprinting, коптер Makeblock, ноутбук Prestigio Smartbook тощо.