Вчені з’ясували, що 24,5% українців мають «ген довгожителя»

Scientists have found that 24.5% of Ukrainians have “longevity gene”

Близько чверті населення України мають один з «генів довгожителя» — такого висновку дійшли генетики з сервісу нутрігенетичних досліджень Myhelix. У 24,5% українців було виявлено варіант CC гену IL6. Така особливість передбачає потенційне довголіття — життя до 90 років або більш старшого віку.

IL6, або інтерлейкін 6 — це білкова сполука, складова імунної системи людини. Він «відповідає» за запальні процеси та підвищення температури. Без інтерлейкіну 6 організм не зміг би боротись із наслідками опіків, травм та інших ушкоджень. Але висока концентрація інтерлейкіну шкідлива: вона провокує автоімунні реакції, організм починає «боротись» із власними клітинами. З віком концентрація інтерлейкіну 6 в крові зростає. Саме тому IL6 розглядають як один з маркерів старіння. Чим вища концентрація — тим гірший результат.

Концентрація інтерлейкіну 6 в крові залежить від того, який саме варіант цього гена успадкувала людина. Існують три генотипи IL6: GG, CG та CC. У носіїв GG спостерігається найвища концентрація, у носіїв CC — найнижча. Саме такий, «хороший» варіант IL6 спеціалісти Myhelix виявили у 24,5% українців. У британців гетотип CC зустрічається рідше, у 19% випадків, згідно зі статистикою 1000 Genomes Project Phase 3.

«Варіант IL6 CC — це «генетичний подарунок», схильність до довголіття. Але важливо розуміти, що реальна тривалість життя приблизно на 30% залежить від генів і на 70% — від способу життя: харчування, фізичних навантажень, наявності чи відсутності шкідливих звичок», — розповідає Дарія Лосєва, генетик, молекулярний біолог і засновниця сервісу Myhelix.

Для дослідження було використано результати ДНК-тестів чоловіків та жінок у віці від 3 до 80 років.