Українським операторам доведеться вкласти мільярди гривень в мережі 4G

Ukrainian operators will have to spend billions of UAH on 4G network

Розгортання мережі 4G на початковому етапі обійдеться українським операторам зв’язку в суму від мільярда до десятків мільярдів гривень. Таку оцінку «Дому інновацій» озвучив представник одного з найбільших мобільних операторів України.

Витрати операторів на розгортання мережі будуть залежати від того, який частотний діапазон буде виставлений на тендер щодо 4G першим. Найвигідніший варіант для «Київстара», «Vodafone Україна» та lifecell – це видача ліцензій на діапазон 1800 МГц, тому що в цьому діапазоні вже працюють їх 2G-мережі.

За підрахунками Міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, від видачі 4G ліцензій в діапазоні 1800 МГц держава отримає щонайменше 4 млн гривень. Ще 2,3 млрд гривень принесе продаж ліцензій в діапазоні 2600 МГц. Тобто в цілому 4G обійдеться мобільним операторам в суму понад 6 млрд грн, які надійдуть до держбюджету.

Нагадаємо, 9 серпня Кабінет Міністрів України погодив умови проведення тендерів на зв’язок четвертого покоління (4G) в діапазонах 1800 МГц та 2600 МГц.

Як видно з повідомлення Національної комісії з питань регулювання зв’язку та інформатизації, уряд підтримав її пропозицію провести тендер на частоти в діапазоні 1800 МГц та видати операторам, які зараз працюють на цих частотах, ліцензії терміном до 15 років за ціною 981 481 грн за 1 МГц. Це означає, що «Київстар», «Vodafone Україна» та lifecell отримають право пріоритетного викупу ліцензій на 4G в цьому діапазоні.

Як вбачається з повідомлення НКРЗІ, Кабмін підтримав регулятора в питаннях використання діапазонів 2600 МГц та 1800 МГц під 4G. Тому в НКРЗІ вважають, Україна має всі шанси оголосити відкриті тендери на видачу 4G-ліцензій в цих діапазонах до кінця року.