Український стартап Preply їде в Південну Корею

Ukrainian startup Preply is moving to South Korea

Український стартап Preply, який створив онлайн-платформу для пошуку репетиторів, пройшов відбір в південнокорейський інкубатор K-Startup Grand Challenge (KSGC). Про це йдеться в повідомленні прес-служби проекту.

Українська команда увійшла в список з 50 кращих кандидатів і 16 серпня вирушає в індустріальний комплекс Pangyo Techno Valley. В цілому на KSCG-2017 було подано 1515 заявок від стартапів з 118 країн. У акселератора широкий профіль, немає обмежень за сферами діяльності стартапів. У числі пріоритетних напрямків — біотехнології, штучний інтелект, інтернет речей, логістика, digital-контент і багато іншого. Головним критерієм вважають якість і перспективність ідеї.

KSGC позиціонується як перший крок та ключ до складного і перспективного азіатського ринку.

За даними Ambient Insight, в 2017 році сумарний дохід від продуктів і сервісів для самостійного онлайн-навчання в Азії становитиме $10,7 млрд. Сама Південна Корея в 2016 році була на 4-му місці в загальносвітовому списку країн, що найбільш активно купують продукти в сфері електронного навчання (e-learning). У десятці лідерів є й інші азіатські держави. Так, друге місце займає Китай (включаючи Гонконг і Макао), п’яте — Індія, шосте — Японія.

«Ми активно розвиваємося в США і на ринках великих країн Європи. Довго думали, з якого боку підступитися до ринків Азії, і я радий, що нам випав шанс брати участь в K-Startup Grand Challenge. Частина нашої команди вже в Сеулі, і ми почали роботу над запуском в Південній Кореї. Наступними ринками будуть Індія, Японія і Китай», — каже СЕО та співзасновник компанії Кирило Бігай.

Протягом 4-місячної акселераційної програми учасники матимуть доступ до офісного простору, лекцій, менторську підтримку в форматі тет-а-тет. Важлива складова програми — коуч-сесії, присвячені корейській та азіатській бізнес-культурі, юридичним аспектам ведення бізнесу, патентам, оподаткуванню. Також організатори планують нетворкінг та зустрічі з представниками відомих компаній з Південної Кореї.

Партнерами K-Startup Grand Challenge виступають, наприклад, Samsung, KIC Silicon Valley (Korea Innovation Center), Міністерство малого і середнього бізнесу та стартапів Південної Кореї. KSGC співпрацює з п’ятьма акселераторами: CNT TECH, N15, Shift, SparkLabs та Venture Port. Це відкриває перед учасниками серйозні можливості, а Demo Day в фіналі програми дозволяє познайомитися з великою кількістю інвесторів.

Команди KSGC потенційно зможуть співпрацювати з Samsung, LG, Hyundai Motors та іншими відомими азіатськими брендами.

50 учасників KSGC отримають $12 000 на проживання протягом чотирьох місяців та по $833 за участь. ТОП-25 будуть нагороджені призами у розмірі $27 000, якщо зареєструють юридичну особу в Південній Кореї. Чотири кращі команди зможуть отримати гранти в розмірі від $6 000 до $100 000.

Preply почав роботу в Україні в квітні 2013 року. Компанією керують три засновника: CEO Кирило Бігай, CTO Дмитро Волошин та Product Designer Сергій Лук’янов. Компанія працює в CША і великих країнах Європи, а також починає експансію на ринки Азії. Сьогодні на майданчику навчаються понад 100 тисяч учнів, послуги надають 50 тисяч викладачів. Маркетплейс містить пропозиції від репетиторів іноземних мов, шкільних предметів та творчих дисциплін. Preply є випускником TechStars Berlin. У 2016-му Preply став одним з десяти українських стартапів, учасників конференції TechCrunch Disrupt в Сан-Франциско.

У тому ж році команда Preply закрила раунд інвестицій в $1,3 млн. Серед інвесторів — Маріуш Гралевскі (засновник DocPlanner), Пшемислав Гацек (засновник Grupa Pracuj), Артур Костен (співзасновник Booking.com), польський фонд Hedgehog Fund, RTAVentures VC, Xevin Investments, Digital Future, SMRK, TechStars та інші. Preply також входить в портфель відомого бізнес-ангела Семена Дукача.