Український медстартап Mevics закривається

Український медстартап Mevics закривається

Стартап Mevics із Одеси, який розробляв гаджет для контролю постави та фізичної активності, закривається. Про це «Дому інновацій» повідомили відразу кілька джерел на ринку.

Чому роботу над проектом призупинено, невідомо. Співзасновник і CEO Mevics Віктор Лауштан не зміг поділитися деталями, пославшись на домовленості з інвесторами. Але найближчим часом компанія зробить офіційну заяву.

Mevics – це невеличкий пристрій, який прикріплюється на одяг за допомогою магніта і попереджає користувача, якщо той згорбився або засидівся на місці.

Украинский медстартап Mevics закрывается Український медстартап Mevics закривається Ukrainian startup Mevics is ceasing to exist

Крім Віктора Лауштана над проектом працювали програмісти Максим Трибунський і Владислав Моржанов – усі вони разом навчалися в Одеському політехнічному університеті.

Наприкінці 2016 р. Mevics залучив $500 000 інвестицій від інвестиційно-консалтингової компанії UBTower. Ці кошти пішли на редизайн гаджета і підготовку його до виходу на спільнокоштову платформу Kickstarter. У середині 2017 р. стартап вийшов на Kickstarter, де планував зібрати $35 000. Але зібрав близько $5 500, і кампанія припинилася.

За час роботи Mevics випустив кілька версій пристрою, створив додатки для мобільних платформ Android та iOS. Розробники гаджета консультувалися з лікарями й планували в майбутньому провести масштабне випробування пристрою, щоб виявити його додаткову цінність для лікарів.

У січні Віктор Лауштан написав у соцмережі Facebook, що компанія зазнає труднощів у виробництві, і поки тривають тести й підготовка, команда проекту вирішила спробувати себе в аутсорсинговому напрямку і відкриває Mevics R&D Studio. Пізніше дизайнер проекту Ксенія Філіпчук написала у Facebook, що завершила працювати у Mevics, а Владислав Моржанов став фронт-енд-розробником у компанії SteelKiwi Inc.

Віктор Лауштан зараз опікується іншим стартапом – соціальною платформою для монетизації фотографій Selfllery. Там він обіймає посаду директора з розвитку бізнесу.

П’ятого березня проект Selfllery вийшов на ICO і за два тижні продав 1,8 млн токенів YOU (це 1 800 у криптовалюті етеріум, ETH). Продаж токенів триватиме ще тиждень.