Український наносупутник готується до виконання наукових задач в рамках міжнародного проекту QB50

Ukrainian nanosatellite gears up for scientific tasks as a part of QB50 international project

Український наносупутник PolyITAN-2-SAU функціонує в нормальному режимі, і планується, що до кінця вересня він почне виконувати задачі по збору наукової інформації в рамках міжнародного проекту QB50. Про це «Дому інновацій» повідомив Борис Рассамакін, який керує групою науковців із НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», що створила цей космічний апарат.

Проміжні підсумки місії проекту QB50

Разом із тим, офіційний сайт проекту QB50 минулого тижня повідомив проміжні підсумки місії. Із 36 наносупутників, запущених в рамках проекту, шість або не вийшли на зв’язок із самого початку, або зв’язок із ними пропав. Із решти 30 – один вже завершив свою місію, а інші знаходяться у процесі налаштування, або ж виконують наукові задачі.

Нагадаємо, що другий український супутник PolyITAN-2-SAU формату CubeSat у квітні цього року разом з іншими подібними апаратами був запущений із космодрому на мисі Канаверал (США) в рамках міжнародного проекту QB50, що фінансується Європейським Союзом. На його борту встановлений датчик аналізу зустрічного потоку газу FIPEX (Flux-Φ-ProbeExperiment), призначений для вимірювання характеристик молекулярного і атомарного кисню. Передбачається, що отримані ним та іншими супутниками дані дозволять побудувати більш точні моделі поведінки атмосфери на висотах від 90 до 300 кілометрів. Це допоможе краще розуміти, як космічна погода може впливати, наприклад, на сигнали GPS, а також, як сонячна активність може зашкодити роботі електромереж і космічних супутників.