Українці купують в декілька разів більше електромобілів, ніж росіяни

Ukrainians purchase several-fold larger number of electric cars than Russians

Незважаючи на те, що Росія може похизуватися другим за обсягом в Європі (за даними «Автостат») ринком автомобілів, на тлі продажів бензинових та дизельних авто продаж електромобілів – це не що інше, як порожнє місце. Згідно з даними опублікованого на початку вересня звіту, в Росії за 7 місяців 2017 року було продано лише 39 авто (з ростом в 18% від 33 штук за аналогічний період минулого року): 27 Tesla, 8 Nissan Leaf, 3 Renault Twizy і один Mitsubishi i-MiEV. Причому 25 з 39 електромобілів зареєстровані в Москві та Підмосков’ї.

В Україні за період з січня по травень було зареєстровано 958 електромобілів. Тобто кожен 50-й автомобіль, проданий в Україні, працює від електроенергії. За рік попит на них зріс в 2,8 рази. Звичайно, не всі електромобілі, продані в Україні в першому півріччі, були новими. Однак навіть з відносно невеликою часткою нових електромобілів (18% від продажів) їх кількість становила 134 одиниці.

Таким чином, в той час як в Росії активно субсидується купівля нових бензинових та дизельних авто (низка програм та пільг з державними субсидіями в межах 10-12,5%), в Україні впроваджуються інноваційні електрокари – за рахунок розвитку інфраструктури, вигідних пропозицій від дилерів та, не в останню чергу, через те, що в 2016 році був скасований митних платіж у розмірі 10%.

Український уряд готовий піти далі у своїх починаннях підтримки інноваційної галузі екологічних авто При імпорті електромобілів до 2021 року пропонується скасувати обов’язкові платежі – ПДВ та пенсійний збір (21,6% в сумі) і акциз (109 євро), що може суттєво вплинути на привабливість таких авто. Крім того, в подальшому навіть планується знизити податок на прибуток для автодилерів, а покупцям електромобілів відшкодовувати частину витрачених коштів.