В Україні з’явився перший інкубатор fintech-стартапів

The first incubator of fintech-startups appeared in Ukraine

Громадське об’єднання 1991 Open Data Incubator та компанія Mastercard відкрили першу в Україні інкубаційну програму для фінансово-технологічних стартапів — Fintech Master. Інкубатор шукатиме стартапи, які розробляють фінтех-рішення з використанням технологій Mastercard та відкритих даних фінансових установ — зокрема, Національного банку України, який вже підтримав ініціативу.

Генеральний директор Mastercard в Україні, Молдові, Грузії та країнах Центральної Азії Віра Платонова вважає, що стартапи мають потенціал трансформувати ландшафт платіжного ринку.

У серпні-вересні цього року Mastercard опитала представників банківського сектору, і виявилось, що 45% з них підтримують відкриття неконфіденційних даних розробникам, щоб ті могли створювати додатки і сервіси. Більша частина опитуваних (58%) відзначила, що їхній банк готовий до впровадження фінтех-рішень, а 71% банкірів вважають правильним відстежувати такі рішенні і купувати їх. У той же час, майже 68% учасників опитування зазначили, що поки не мають досвіду співпраці зі стартапами.

Українські банкіри бачать найбільший потенціал у таких сферах як віддалений банкінг, великі дані і прогнозування, а також платежі, грошові перекази та цифрові гаманці. Але також у програмі можуть брати участь проекти у сфері кредитування, фінансування, краудфандингу; розмовної комерції (conversational commerce), управління капіталом та трейдингу; створення розумних міст; фінансового моніторингу, управління програмами лояльності.

Як зазначив засновник 1991 Open Data Incubator Денис Гурський, обов’язковою умовою участі стартапу в програмі має бути його робота в легальному полі. Тому проекти, які працюють з криптовалютами і технологією Blockchain, будуть розглядатись обережно і ретельно перевірятись на відповідність законодавству. Втім, окремих обмежень на участь таких стартапів у програмі немає.

Також щоб потрапити до інкубаційної програми, стартап повинен мати українське походження і знаходитись у Києві (принаймні, на час програми). Заявки на участь приймаються на сайті Fintech Master до 30 вересня.

На даному етапі інкубатор очікує отримати близько 200 заявок від стартапів. За оцінками Дениса Гурського, стільки охочих зазвичай подається на інші інкубаційні програми 1991 Open Data Incubator.

Ті, хто пройдуть відбір до інкубатора, отримають три місяці безкоштовної інкубаційної програми, а також можливість працювати в офісі і залучати експертів-наставників з фінансового та технологічного ринків. За результатами програми найкращі стартапи матимуть змогу представити свої кейси широкому колу представників фінансового сектору в рамках заключної гала-події.

Сума інвестицій у створення інкубаційної програми не розголошується.