Інвестиції в українські ІТ-компанії побили рекорд у 2017 році

Інвестиції в українські ІТ-компанії побили рекорд у 2017 році

Після спаду в 2016 році, в Україні спостерігається рекордне зростання інвестицій. Загальний обсяг інвестицій в українські ІТ-компанії склав $265 млн. за 2017 рік, що в три рази більше показників 2016 року. Такі дані навів фонд AVentures Capital в своєму щорічному дослідженні Dealbook of Ukraine, яке підготував у партнерстві з асоціаціями UVCA, UAngel і Ukraine Digital News.

Згідно з дослідженням, в 2017 році було укладено 44 угоди. В 90% з них лідуючими були іноземні інвестиційні фонди – наприклад, General Catalyst, IVP, Spark і Almaz Capital – але за участю українських інвесторів. Іноземний капітал склав 96% від загального обсягу інвестицій, при тому що в 2016 році і раніше розподіл зовнішнього і локального капіталу був практично рівним.

«Загальний обсяг інвестицій в українські ІТ компанії за останні 5 років склав $630 млн., в тому числі за участю провідних світових інвесторів, що свідчить про розвиток і стійкість галузі в умовах економічних і політичних проблем країни», – говорить Євген Сисоєв, керуючий партнер AVentures Capital, співавтор Dealbook.

У 2017 році українські стартапи залучали інвестиції в першу чергу від венчурних фондів (90%), а також від ангелів (6%) і на краундфандінових платформах (3%).
Найбільшими розкритими угодами 2017 року стали $110 млн. інвестицій в Grammarly (від General Catalyst, IVP і Spark Capital), $30 млн. в BitFurry (від Credit China Fintech Holdings), $10 млн. в Petcube (від Almaz Capital, Y Combinator, AVentures Capital, U.Ventures, Digital Future і ін) і $ 7млн. в People.ai (від Lightspeed Venture Partners, Index Ventures, Shasta Ventures, Y Combinator, SV Angel).