Очікується, що протягом 10 років низка технологій, які сьогодні лише проходять «обкатку», стануть масовими.
1. Доставка дронами (автоматизована доставка) товарів
Галузь логістики з появою дронів зазнає значних змін. Зараз головним бар’єром на шляху впровадження є узгодження питань безпеки переміщення автономних літаючих апаратів в межах міста, але, хоч би як там було, це питання буде вирішено. Особливо враховуючи те, що ряд операторів (згадаємо приклад найбільшого в світі інтернет-магазину Amazon) вже робить спроби впровадити технологію.
2. Безпілотні автомобілі
Технологія, яка сьогодні вже існує, в найближчі роки стане реальністю для переважної більшості практичних застосувань (крім, хіба що, їзди по бездоріжжю та спортивних змагань). Прогнози щодо термінів, коли технологія стане по-справжньому масовою, різняться, але всі сходяться в тому, що протягом 10 років це відбудеться напевно – принаймні для розвинених країн. При цьому зміниться парадигма користування транспортом: ймовірно, зникнуть таксі та в значній мірі приватні авто, залишаться лише «автомобілі-як-послуга» – щось середнє між двома цими додатками.
3. Розумний дім
До цього часу технології «розумного дому» були не дуже «розумними». Окремі елементи концепції приживаються, інші – ні. У підсумку на ринку залишаться перевірені стандартизовані рішення, що допоможуть знизити енергоспоживання в домогосподарствах, підвищать безпеку життя, зручність користування безліччю комунальних послуг та побутових приладів.
4. Штучний інтелект в медицині
В морі великих даних допоможе розібратися саме штучний інтелект. Шляхом аналізу зібраних від пацієнтів даних в світовому масштабі буде зроблено прорив у лікуванні багатьох захворювань та поліпшення якості життя людей в цілому. Рішення щодо застосування тих чи інших препаратів найчастіше (при таких захворюваннях, як застуда або харчове отруєння) прийматиметься «електронним мозком» – більш точно та без «людського фактора».
5. Розумні окуляри
Технологія «шоломів віртуальної реальності» та «розумних окулярів» з кожним новим витком розвитку стає все більш життєздатною. Ця технологія може (та, як вважають експерти, повинна) функціонально замінити смартфони і не тільки. Наприклад, повноцінна доповнена реальність та віртуальна реальність – ті додатки, які недоступні на сучасних смартфонів та інших портативних пристроїв, але можуть бути доступні з «розумними окулярами» в найближчому майбутньому.