Батареї FlashBattery для електрокарів з зарядкою за 5 хвилин: правда чи містифікація?

FlashBatteries electric vehicles with 5 minutes charging: truth or hoax?

Ізраїльський стартап StoreDot вже декілька років поспіль піднімає інформаційний галас навколо своїх розробок, повідомляючи про швидке створення батарей, що заряджаються майже миттєво. Однак, останні новини про те, що цей стартап залучив $60 мільйонів інвестицій, змушує замислитися тих скептиків, які вважали технологію неправдоподібною. Сьогодні можна констатувати факт.

Підрозділ з питань виробництва вантажівок іменитої Daimler AG повідомив про те, що вклав чималі кошти в розробку електроакумуляторів для своїх майбутніх транспортних засобів. Крім того, в інвестиційному проекті взяли участь й інші великі гравці, серед яких називається і корейський гігант електротехніки Samsung.

StoreDot повідомляє, що з німецьким автоконцерном укладено договір стратегічного партнерства в рамках розробки технології швидкої зарядки батарей. Технологія FlashBattery компанії StoreDot дозволяє заряджати батареї будь-якого транспортного засобу за лічені хвилини – приблизно за той же час, за який заправляється вантажівка, працююча на бензині. Ця технологія, що характеризується високою ефективністю перезарядки, цікава для комерційних транспортних засобів.

Краще використання енергії гальмування при цьому збільшує відстань, що можна подалати на одній «заправці», завдяки чому перезарядка батарей потрібна рідше. В якості проекту, в рамках якого технологія можливо буде відпрацьовуватися в першу чергу, названа вантажівка Mercedes FUSO eCanter майбутнього покоління.

В описі своєї технології StoreDot повідомляє, що в батареях використовуються «органічні молекули небіологічного походження, синтезовані хімічним шляхом». «Інноваційні» молекули проявляють «унікальні оптичні та електрохімічні властивості, що налаштовуються», які відкривають поліпшену продуктивність пристроїв зберігання енергії.

Все це виглядає досить «наукоподібно» і схоже на буклет винахідників «вічного двигуна», однак важко повірити, що провідні світові компанії, вклавшись в цей бізнес, зробили це без ретельної перевірки.

Нова система батарей дозволяє здійснити повну перезарядку автобатарей за 5 хвилин

Як стверджує стартап, нова система батарей дозволяє здійснити повну перезарядку автобатарей за 5 хвилин, після чого автомобіль зможе проїхати до 480 км (300 миль). Масове промислове виробництво систем зберігання електроенергії StoreDot на власній фабриці OneGiga, за твердженням стартапу, заплановано на 2022 рік. Виробництво буде розміщено в Шеньчжені, Китай.

Наскільки реалістичні плани компанії (і наскільки життєздатна технологія сама по собі), ми дізнаємося в найближчі роки. Але заява звучить інтригуюче.