Фантастична медицина: шийні хребці надруковані на 3D-принтері

Фантастична медицина: шийні хребці надруковані на 3D-принтері

Хірурги з Шанхая успішно провели інноваційну операцію з заміни шийних хребців, виготовлених за допомогою 3D-друку.

28-річна пацієнтка, яка захворіла рідкісним видом раку, хондросаркомою, не мала жодних шансів на одужання, при використанні традиційних методів. Шість з семи її шийних хребців були вражені хворобою, і лікарі вирішили замінити їх на протези.

В результаті, команда, очолювана відомим хірургом Сяо Цзяньру, витратила три тижні на виготовлення титанових протезів, індивідуальне проектування яких здійснилося за допомогою тривимірного друку. Нові хребці були зроблені на основі моделі верхнього відділу хребта пацієнтки, надрукованій в натуральну величину на 3D-принтері. Довжина протеза, імплантованого пацієнтці, становить 14 сантиметрів.

Операція відбулася в липні і тривала в цілому близько 13 годин. В результаті, пацієнтка повільно відновлюється і вже може самостійно ходити, але поки не може повертати голову.

Це не перший випадок, коли ця команда застосувала технологію 3D-друку для хірургічних процедур. У 2016 році вона використовувала тривимірні деталі для заміни шийних та грудного хребця пацієнта.

Крім того, нещодавно група хірургів в Індії також використовувала тривимірну копію хребця. Проте, ця операція вважається найбільш експансивним використанням технології, пов’язаної з хребтом.