Google придбав білоруський стартап

Google has purchased Belarusian startup

Комп’ютерний зір – область штучного інтелекту, що дозволяє комп’ютерам «бачити» і обробляти зображення, подібно людям (а, фактично, часто краще нас), а потім використовувати ці образи, щоб допомогти запускати програми. Такий принцип лежить в основі технологій майбутнього.

Саме в цьому руслі працює білоруський стартап AIMatter, який недавно придбала американська корпорація Google. AIMatter розробив додаток для обробки фото та відео Fabby – технологія на основі нейронних мереж, що дозволяє в режимі реального часу обробляти потокове відео на мобільних пристроях. Fabby обробляє Селфі користувачів, визначає фон на фото та дозволяє його замінити на інший – на статичне або анімоване зображення.

Додаток Fabby посів перше місце в рейтингу «кращих програм» в 14 країнах світу.

Стартап AIMatter був заснований в середині 2016 року. Власниками AIMatter є колишній віце-президент Mail.ru Group Юрій Гурський та екс-керівник бізнес-підрозділу «Карти» Mail.ru Юрій Мельничек.

Сума угоди сторонами не розголошується, проте в інтерв’ю білоруському порталу Tyt.by Юрій Гурський зазначив, що вони «глибоко задоволені» її умовами.

А з того факту, що програму вже завантажили понад 2 млн осіб та стартап має намір йти далі швидкими темпами, можна зробити висновок, що більшість його співробітників перейде на роботу в Google.