Кохання зменшує біль

Любовь снимает боль

Наукова рекомендація на 8 березня і надалі – на все життя: кохайте одне одного і тримайтеся за руки частіше, жінкам це потрібно!

До свята 8 Березня можна ставитися по-різному. Хтось не любить його через ідеологію, хтось стверджує, що чоловіки мають приділяти жінкам увагу цілий рік, а не два-три «святкових» дня у році. Але фізіологію при цьому нікуди не подінеш. Справді, з приходом весни й зі збільшенням світлового дня кількість гормонів у крові стрімко зростає. Наша поведінка змінюється, і ми легше закохуємося або відчуваємо любов більш різко й чітко.

Аж ось з’явився доказ, що кохання – чудовий знеболювальний засіб. Група дослідників з Університету Колорадо в Боулдері (США), Хайфського університету (Ізраїль) та Університету Париж Дідро (Франція) виявила, що жінка відчуває біль не так гостро, коли тримає кохану людину за руку. В середньому близько половини болю коханий «бере на себе» – причому що більше ЕЕГ жінки й чоловіка збігалися в момент експерименту, то менше болю відчувала жінка. «Синхронізація» на рівні мозку призводила до того, що в парах, де чоловік глибше співпереживав біль, жінка відчувала менше болю!

Науковці бачать два пояснення феномена. По-перше, в момент, коли нас торкається інша людина або коли ми торкаємося когось, виділяються хімічні речовини, які допомагають перетерпіти біль і знижують рівень стресу. Другий ефект стосується «синхронізації» пари: дослідники вважають, що в ефекті «анальгетика» в даному випадку присутній і емпатичний компонент.