Новий препарат від гепатиту C показав ефективність 97%

Новый препарат от гепатита C показал эффективность 97% Новий препарат від гепатиту C показав ефективність 97% New drug for hepatitis C is 97% effective

Комбінація нового препарату ревідасвір із вже відомими ліками показала у клінічних дослідженнях 97-відсоткову ефективність лікування гепатиту C.

У клінічних дослідженнях комбінації препаратів, до якої входить новий ревідасвір, а також софосбувір, який уже використовують у медичній практиці, вдалося вилікувати 97% пацієнтів. Вартість курсу терапії з використанням нового препарату становитиме $300, що зробить його максимально доступним для найменш соціально захищених верств.

Дослідження здійснювала неприбуткова організація Drugs for Neglected Diseases initiative (DNDi) разом із Міністерством охорони здоров’я Малайзії у десяти лікувальних закладах Малайзії і Таїланду. Участь у цьому дослідженні взяв 301 дорослий.

Курс лікування для пацієнтів без цирозу тривав 12 тижнів, а для хворих на цироз – 24 тижні. Комбінація препаратів показала високу ефективність навіть у складних випадках. Наприклад, від гепатиту C вдалося вилікувати 96% хворих на цироз, 97% ВІЛ-інфікованих та 96% із тих, кому раніше не допомогли інші види терапії проти гепатиту C. При цьому новий метод лікування виявився досить безпечним.

Гепатит C – захворювання печінки, зумовлене вірусом гепатиту C. Збудник передається від людини до людини із кров’ю, наприклад, унаслідок вживання ін’єкційних наркотиків чи переливання крові або її препаратів. Можлива також передача статевим шляхом або від матері до немовляти, хоча ці варіанти трапляються значно рідше.

У 15–45% тих, хто заразився гепатитом C, хвороба минає сама протягом шести місяців без будь-якого лікування. У решти недуга переходить у хронічну стадію і до третини людей із цієї групи можуть впродовж 20 років захворіти на цироз. Недуга поширена по всьому світу, але залежно від регіону його охоплення варіює від 0,5% до 2,3% популяції.

За даними ВООЗ, від хронічної форми гепатиту C у світі страждає 71 млн людей, а майже 400 000 щороку помирають від цього захворювання. Вакцини від нього не існує, але дослідження в цьому напрямку тривають.

Наявні методи лікування дають змогу позбутися недуги у 95% випадків, проте доступ до терапії залишається низьким. Так, за даними ВООЗ, у 2016 р. лікування отримували тільки 13% осіб, хворих на хронічний гепатит C.