Пересадку голови людини здійснено у Китаї

Human head transplant is performed in China

Успішну операцію з трансплантації голови людини (пересадка голови від донора реципієнту) провели на трупі хірурги в Китаї. У результаті процедури, яка тривала 18 год, лікарям удалося реконструювати хребет, нерви та кровоносні судини, щоб відновити моторику органів тіла.

Про перший успішний досвід з пересадки голови людини (раніше були вдалі спроби на мавпі, собаках і дрібніших ссавцях) повідомив автор ідеї, італійський професор Серджо Канаверо. На прес-конференції у Відні він розповів, що операцію провела команда хірургів з Харбінського медичного університету на чолі з доктором Жен Сяопіном, який минулого року успішно пересадив голову на тіло мавпи.

Раніше, 2015 р., професор Канаверо вразив світ заявами, що в найближчі два роки планує здійснити пересадку голови живої людини на нове тіло. Першим пацієнтом було обрано Валерія Спиридонова, програміста з Росії, який страждає на спінальну м’язову атрофію. Вже тоді було заявлено, що операція швидше за все відбудеться в Китаї, який досить ліберальний в плані експериментів з пересадкою органів. Але нещодавно з’явилися відомості, що, найімовірніше, першим пацієнтом росіянинові не бути – через юридичні та фінансові питання.

Канаверо не збирається зупинятися на пересадці голови живої людини на інше тіло. Далі в планах ученого – пересадка головного мозку донора в тіло реципієнта. Про те, як пройшла нинішня операція, професор обіцяв розповісти в наукових статтях уже найближчим часом. Це важливо, адже є низка питань: як вдасться зберегти мозок у живому стані під час трансплантації, як китайські медики перевірили моторні функції у мертвого тіла і за рахунок чого їм вдалося скоротити час операції з планованих раніше 36 год до 18 год?

Як говорить Серджо Канаверо, старіння – це хвороба, яку вже сьогодні можна лікувати шляхом пересадки головного мозку з одного тіла в інше. Його амбітна мета – перемогти старість на планеті й дати людям можливість жити до фізичного зносу їхнього мозку.