Перший космічний готель може з’явитися до 2022 року

Перший космічний готель може з’явитися до 2022 року Первый космический отель может появиться к 2022 году

Каліфорнійський стартап Orion Span планує вивести на орбіту космічний готель до 2022 року.

Стартап Orion Span заявив про свої плани запустити на навколоземну орбіту перший космічний готель. Можливість здобути досвід перебування на орбіті коштуватиме від $9,5 млн. Ця сума включатиме транспортування космічного туриста до орбітального готелю, проживання в ньому протягом 12 днів і доправлення назад, а також підготовку до польоту упродовж трьох місяців.

Станція для космічних туристів Aurora Station рухатиметься орбітою на висоті 320 км над Землею. Її об’єм 160 м³ (довжина становитиме близько 13 м) розраховано на шістьох осіб, включно із двома членами екіпажу.

Aurora Station робитиме один виток навколо Землі за 90 хв, що дасть змогу космічному туристу добре розгледіти нашу планету. А швидкісний інтернет допоможе весь час підтримувати зв’язок із Землею.

Керівник проекту Френк Бангер не називає його точну вартість, але говорить про «десятки мільйонів» доларів США. Це менше, ніж вартість запуску деяких безпілотних апаратів. За словами Бангера, він планує заощадити, зокрема, за рахунок бартеру з приватними компаніями на штиб SpaceX та Blue Origin, які начебто можуть доставити туристів на орбіту і повернути їх назад на Землю в обмін на дозвіл користуватися ресурсами космічної станції.

Тут варто нагадати, що SpaceX і справді працює над створенням апарата для пілотованих місій, але Blue Origin (компанія засновника Amazon Джеффрі Безоса) найближчим часом таких планів не має.

Виготовляти космічну станцію Orion Span планує на власному заводі у Х’юстоні, але виробництво запустять не раніше ніж через півроку.

Стартап Orion Span базується в Сан-Матео (Каліфорнія, США). Суму фактичних інвестицій у створення космічного готелю не розголошують, але на своєму сайті компанія пропонує потенційним інвесторам долучатися до проекту.