Чому українці обирають зарубіжні виші?

Why do Ukrainians prefer to study abroad rather than in Ukraine?

Українці дедалі частіше віддають перевагу іноземним закладам для здобуття вищої освіти.

Про це заявила HR-експерт порталу Rabota.ua Тетяна Пашкіна на виставці Innovation Market, інформаційним партнером якої став «Дім інновацій».

Одна з причин популярності зарубіжних вищих навчальних закладів полягає в тому, що лише 13,4% українців задоволені якістю вищої освіти в нашій країні. При цьому більше половини оцінює якість освіти як середню.

Ще один «камінь у город» українських вишів – вартість навчання: у Польщі, наприклад, вона починається від 7 500 грн, тоді як «розцінки» вітчизняних закладів стартують від 12 000. При цьому закордонні виші часто надають можливість безкоштовного навчання для українських студентів з дозволом на проживання і роботу в країні й після завершення навчання. Приблизно така ж ситуація і в Німеччині, Франції, Чехії.

Як результат – в польських вишах із кожним роком навчається дедалі більше українців. Сьогодні їх 35 000, що становить 2,6% від кількості всіх студентів. Для порівняння, ще 2013 р. в Польщі навчалося 15 000 студентів-українців.

На жаль, тільки 25% тих українців, які навчаються в Польщі, повертаються до рідної країни. Решта 75% до завершення навчання встигає обрости міцними робочими й особистими зв’язками.