Чому українці обирають зарубіжні виші?

Чому українці обирають зарубіжні виші?

Українці дедалі частіше віддають перевагу іноземним закладам для здобуття вищої освіти.

Про це заявила HR-експерт порталу Rabota.ua Тетяна Пашкіна на виставці Innovation Market, інформаційним партнером якої став «Дім інновацій».

Одна з причин популярності зарубіжних вищих навчальних закладів полягає в тому, що лише 13,4% українців задоволені якістю вищої освіти в нашій країні. При цьому більше половини оцінює якість освіти як середню.

Ще один «камінь у город» українських вишів – вартість навчання: у Польщі, наприклад, вона починається від 7 500 грн, тоді як «розцінки» вітчизняних закладів стартують від 12 000. При цьому закордонні виші часто надають можливість безкоштовного навчання для українських студентів з дозволом на проживання і роботу в країні й після завершення навчання. Приблизно така ж ситуація і в Німеччині, Франції, Чехії.

Як результат – в польських вишах із кожним роком навчається дедалі більше українців. Сьогодні їх 35 000, що становить 2,6% від кількості всіх студентів. Для порівняння, ще 2013 р. в Польщі навчалося 15 000 студентів-українців.

На жаль, тільки 25% тих українців, які навчаються в Польщі, повертаються до рідної країни. Решта 75% до завершення навчання встигає обрости міцними робочими й особистими зв’язками.