Професій 65% сьогоднішніх першокласників ще не існує

Professions of 65% of today’s first-graders do not yet exist Профессий 65% сегодняшних первоклашек еще не существует Професій 65% сьогоднішніх першокласників ще не існує

Учні перших класів початкової школи в подальшому будуть зайняті на роботах, яких сьогодні не існує. Це стосується 65% молодших школярів.

Чергова технологічна революція породжує середовище, в якому професії з’являються, видозмінюються і зникають із нечуваною швидкістю. І як стверджують дослідники, швидкість ця зростатиме. Так, за прогнозами Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), 65% нинішніх дітей, коли виростуть, будуть виконувати роботу, якої поки не існує.

Сьогоднішнє покоління вже зайнято у сферах, про котрі не чуло минуле покоління. І якщо півтора століття назад лише одиниці до кінця життя могли похвалитися тим, що опанували професію, якої не існувало в момент їх народження, сьогодні тенденція змінилася. Тоді, ставши фахівцем у якійсь галузі, можна було до кінця своїх днів користуватися благами, котрі надає звання «експерта». Сьогодні, ставши експертом у якійсь царині, ви дуже ймовірно перестанете бути таким вже років через десять – якщо не продовжите вчитися.

ВАЖЛИВІ НЕ СЕРТИФІКАТИ Й ДИПЛОМИ, А ЗДОБУТІ ЗНАННЯ І НАВИЧКИ

Так, бум інтернету й інших засобів електронної комунікації свого часу створив і продовжує формувати порядок денний на ринку праці – змушує майже будь-якого зайнятого дорослого освоїти хоча би базові навички роботи з Мережею і засобами IT. Але просто здобувати додаткові знання та навички в майбутньому стане замало: слід бути готовим до таких докорінних змін, як багаторазова зміна роботи протягом кар’єри. І в подальшому, як стверджує ОЕСР, людям слід приготуватися до зміни роботи в середньому 25 разів за своє життя. Можна (і як говорить навичка критичного мислення – треба!) ставити під сумнів це твердження, але те, що темп життя зростає і професії видозмінюються щодня ​​дедалі більше, – очевидно вже сьогодні.

Щоб упоратися з такою динамікою, не тільки дітям, але навіть тим, хто планує через 20 років працювати й конкурувати з молоддю майбутнього, слід здобути навички, які допоможуть переучуватися, навчитися вчитися, без нервових зривів змінювати спеціалізацію і роботу, а також ефективно співпрацювати. Вже сьогодні всім треба чітко усвідомити: щоби бути затребуваним, важливі не сертифікати й дипломи, а здобуті знання і навички, їх актуальність і ваша здатність застосовувати їх на практиці.