Працівники пошти в США бояться втратити роботу через дронів

American post office employees fear losing their jobs due to drones

Перевезення вантажів безпілотними вантажівками і доставка посилок дронами для наших реалій поки залишаються справою майбутнього. Водночас американські профспілки серйозно занепокоєні через імовірність багатотисячних скорочень кадрів у сфері вантажоперевезень, кур’єрських і поштових послуг.

Як повідомляє The Wall Street Journal, Teamsters, одне з найсильніших профспілкових об’єднань США, висунуло вимоги компанії United Parcel Service (UPS) – американському оператору експрес-доставки та логістики. Серед умов є й така: заборонити здійснювати доставку вантажів дронами й перевезення їх безпілотними вантажівками. Крім цього, профспілка вимагає у логістичного оператора нарощувати кількість співробітників і скасувати перевезення в нічний час.

Сьогодні бізнес прагне автоматизувати всі процеси, щоб скоротити витрати й виключити вплив людського фактора. При цьому найчастіше на другий план відходить доля людей, зайнятих у тій сфері, яку мають намір автоматизувати. Питання заміни працівників цілих галузей на штучний інтелект і роботів, звісно ж, хвилює і учасників спільноти «Дому інновацій», про що вони постійно нагадують на живих зустрічах і в інтернет-дискусіях. У США це питання, як ми бачимо, постало найгостріше, і величезний штат UPS пішов на переговори зі своїм роботодавцем, спершись на силу профспілкового руху. Зазначимо, що з 318 000 співробітників UPS у США близько 260 000 – члени Teamsters.

Як відомо, зараз багато компаній у цій сфері серйозно розглядають можливість доставки посилок у містах за допомогою дронів, а перевезення багажів у межах міста і між логістичними центрами – безпілотними автомобілями та вантажівками. Слідом за успішними випробуваннями безпілотних транспортних засобів, появою автомашин, які не тільки «тримають смугу», а й здатні доїхати практично без участі водія до потрібної адреси, експерти прогнозують заміну водіїв вантажівок і таксистів безпілотними автомобілями.

Teamsters вимагає не впроваджувати безпілотні авто, квадрокоптери й інші технології, в яких людину замінить автоматика на етапі прийому, сортування, транспортування і доставки посилок. Побоювання працівників компанії небезпідставні: UPS замовила 125 електровантажівок Tesla Semi з автопілотом – це було найбільше попереднє замовлення в історії вантажного транспорту і вантажоперевезень. Також близько року тому компанія вже випробувала доправлення вантажу квадрокоптером, коли дрон злетів з даху машини розвозки та відніс посилку до віддаленого будинку в сільській місцевості.