Штучні м’язові волокна для супермена

Штучні м’язові волокна для супермена

Створений ученими синтетичний матеріал із вуглеволокна, подібний до м’язових волокон, може підняти 12 600 еквівалентів власної ваги.

Дослідники з Університету штату Іллінойс (США) розробили технологію, за допомогою якої можна створювати штучні м’язи, що перевершують природні аналоги. Вчені кажуть, що такий «м’яз» може підняти вантаж у 12 600 разів більший за власну масу. Це приблизно у 18 разів перевершує можливості, які забезпечують м’язи людини.

Дослідження з багатонадійними результатами було опубліковано в журналі Smart Materials and Structures. Автори повідомляють, що технологія базується на використанні скручених у жмут вуглецевих волокон, упакованих у кремнійорганічний каучук. Волокна скорочуються під дією електричного струму. Мінімального струму достатньо, щоб активувати механізм стискання, а максимальне зусилля забезпечує скручена структура волокон штучного м’яза.

Комерційний зразок такого м’яза планують застосовувати в кількох сферах, серед яких, звісно, передусім слід назвати протезування, а також робототехніку. З урахуванням того, що всі матеріали, використані для створення штучних м’язових волокон і готових штучних м’язів, доступні як технологічно, так і за своєю вартістю, готовий продукт може стати дуже затребуваним і комерційно успішним. Легкі та сильні штучні м’язи потенційно можуть застосовувати там, де традиційно використовують пневматичні та гідравлічні приводи.

Нагадаємо, раніше «Дім інновацій» розповідав про інновації в медицині, серед яких була, зокрема, штучна підшлункова залоза.