Технологія Car-T: інвестори роблять ставку на імунотерапію в лікуванні раку

Car-T Technology: investors rely on immunotherapy to kill cancer

Лондонський стартап Autolus отримав багатомільйонне фінансування та зробив перший крок на шляху впровадження в Великій Британії «живої медицини» при терапії раку, почавши клінічні дослідження.

Компанія прагне проникнути в сферу «Car-T» – одну з найбільш «гарячих» в онкології, яка полягає в тому, що імунні клітини витягуються у пацієнтів, генетично реконструюються в лабораторії для боротьби з раком та повертаються назад в кровоносну систему. Низка найіменитіших фармацевтичних компаній вже зробили кроки в цій області.

Адміністрація з контролю за продуктами і ліками США схвалила перший продукт Car-T від швейцарської Novartis в минулому місяці, а Gilead з США купив Kite Pharma за 12 млрд доларів, щоб отримати їхню програму розвитку Car-T. Два тижні тому Adaptimmune, яка базується в Оксфорді, але проводила клінічну роботу в США, оголосила про укладення угоди з GSK на суму 48 млн фунтів для комерціалізації Car-T препаратів.

Autolus, що був заснований в Університетському коледжі в Лондоні в 2014 році, отримав фінансування в розмірі 70 млн фунтів стерлінгів з двох нещодавно заснованих британських інвестиційних фондів з біоінженерії, Syncona та Arix, а також з фонду Woodford Patient Capital Trust з Ніл Вудфорд. Його обсяг оцінюють приблизно в 110 млн фунтів.

Його обсяг оцінюють приблизно в 110 млн фунтів.

Він проводить три дослідження Т-клітин з використанням рецептора химерного антигену Car-T, вивчаючи терапію під назвою Auto2 пацієнтів з множинною мієломою, а іншу – Auto3 в двох окремих групах: діти з лейкемією та дорослі з лімфомою.

Позитивні клінічні результати, досягнуті на ранніх стадіях випробувань в лікуванні деяких пацієнтів з прогресуючим раком крові, перетворили Car-T в переповнену область досліджень. За даними Міжнародного товариства з клітинної терапії, більше 40 компаній працюють над Car-T та аналогічними «живими» препаратами.

Керівники Autolus стверджують, що їхній підхід «подвійного орієнтування», що передбачає дві генетичні зміни в Т-клітинах пацієнтів, надасть їм конкурентну перевагу.

Очікується, що в трьох клінічних випробуваннях, проведених в декількох британських лікарнях, буде залучено близько 250 пацієнтів, і вони будуть завершені до кінця 2021 року.