Учені навчилися підтримувати життя в мозку без тіла

Ученые научились поддерживать жизнь в мозге без тела Researchers mastered how to keep brain alive out of the body Учені навчилися підтримувати життя в мозку без тіла

Нейробіолог з Єльського університету (США) повідомив, що його команді вдалося протягом 36 годин підтримувати життя в головному мозку свині.

Видання Technology Review Массачусетського технологічного інституту (MIT, США) поділилося приголомшливою новиною: на робочій зустрічі Національних інститутів охорони здоров’я США наприкінці березня нейробіолог із Єльського університету Ненад Шестан заявив про можливість життя мозку поза тілом. Так, за його словами, команда дослідників під керівництвом Шестана провела серію експериментів з більш ніж сотнею голів свиней, отриманих з бойні. За допомогою системи насосів, обігрівачів і штучної крові, нагрітої до температури тіла, їм удалося відновити нормальну циркуляцію крові в органі та «оживити» його.

Ступінь відновлення функцій мозку, звісно ж, ученим з’ясувати не вдалося. Тому стверджувати, що мозок «ожив», поки не можна. Однак, згідно з даними, які оприлюднили дослідники, клітини мозку виявилися живими й активними, що було досить несподівано навіть для самих науковців.

Нагадаємо, що рік тому дослідники з Єльського університету повідомляли про можливість відновлення мікроциркуляції, тобто доправлення кисню в дрібні судини, зокрема ті, які беруть участь у кровопостачанні всього мозку. І, як стверджує Стів Хайман, керівник психіатричних досліджень в Інституті Броуд MIT, навіть якщо мозок, у якому відновлено кровопостачання, пошкоджений, він однаково вважається живим органом, якщо клітини в ньому живі. На його думку, хоч це і проривна технологія, вона мало відрізняється від методики зберігання нирок.

Однак Стів Хайман закликає не плутати таку технологію зберігання органів з можливістю уникнути смерті. Підтримка органу в «живому» стані для трансплантації, якщо йдеться про мозок, поки що не означає подальшої пересадки його в нове тіло.

Раніше «Дім інновацій» розповідав про те, що успішну операцію із трансплантації людської голови здійснили на трупі хірурги в Китаї – про це повідомив автор ідеї операції, італійський професор Серджо Канаверо.