Вчені зламали програму за допомогою ДНК

Photo: Depositphotos

Біологічний комп’ютерний вірус був створений в Університеті Вашингтону в Сіетлі, де Тадайоші Коно (Tadayoshi Kohno) та Луїс Гізе (Luis Ceze) інтегрували справжній комп’ютерний експлойт в код ДНК молекули. Програма, що використовувалася для секвенування цієї ДНК, зчитала спеціально згенерований для неї код. Цей код спровокував в програмі помилку переповнення буфера, в результаті чого вчені змогли отримати контроль над ПК, як це роблять хакери.

Використання технології buffer overflow – досить поширена для хакерських атак на апаратно-програмні комплекси. Але зазвичай код, що спричиняє помилку переповнення буфера, міститься в шкідливих програмах, які передаються в пам’ять пристрою через інтернет, із зовнішніх носіїв тощо, і потім виконується процесором. Тут же спеціально підготовлений код був зчитаний як дані з ДНК, інтерпретований програмою для секвенування (заради справедливості додамо, що вчені дещо модифікували її), і в результаті цього сталася помилка.

Незважаючи на те, що атака на програму сталася в «лабораторних умовах», коли ідеально підібраний код був інтегрований в підготовлену саме для такого вторгнення програму, в результаті цього експерименту було доведено, що з розвитком технологій загрози інформаційної безпеки можуть проявитися в цілком несподіваних місцях. І хакери напевно будуть використовувати подібного роду лазівки для отримання доступу до чутливих даних. Адже які персональні дані можуть бути більш «персональними», ніж сама ДНК людини?