Українські виробники забезпечать CERN матеріалами

Ukrainian manufacturers to provide CERN with materials

Тендери на постачання в Європейську організацію з ядерних досліджень (CERN) виграли два українські виробники, повідомляє «Укрінформ».

Борис Гриньов, представник України в CERN, повідомив про це на відкритті виставки з нагоди річниці членства нашої країни в організації. Зокрема, Інститут сцинтиляційних матеріалів Національної академії наук постачатиме в CERN пластмасові сцинтилятори, необхідні для проведення стратегічних досліджень. А ТОВ «Світлодіодні технології» забезпечить поставку унікальних мікрокабелів, аналогів яким не існує в світі й виробництво яких налагоджено спеціально для європейської організації.

Поставки за тендерами відбудуться у 2017–2018 рр., а загальна сума укладених контрактів склала 550 тис. швейцарських франків. Зазначимо, що, за словами Бориса Гриньова, CERN також зацікавлена в метизній продукції українського виробництва.

Водночас міністр освіти та науки України Лілія Гриневич розповіла, що асоційоване членство в CERN коштує нашій країні 1 млн швейцарських франків щороку, але результат від доступу до можливостей проводити дослідження на унікальному обладнанні у Швейцарії майже повністю окупає цю суму.